EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Işıl Yücesoy – Hani Ben

Işıl Yücesoy – Hani Ben

“Aşkta duvarları yıkan bu şarkı, sevgiliye seslenen bir kadının çığlığı” yorumunu yapmış Işıl Yücesoy yeni şarkısı “Hani Ben” için. Haberi ve kapak fotoğrafı ile ilk karşılaştığımda da sadece “çok heyecanlandım” diye yazabildim kendisine. O anda uzun uzun duygularımı yazamamıştım kendisine, o “çok heyecanlandım” açılımı ile ben de büyük bir aşktı çünkü.

Biraz geçmişe gitmek gerekirse ki tam kaç yaşım ya da hangi yıl anımsamıyorum ama çok çok küçüğüm, gittiğimiz bir yazlık yerde sahne alacağını öğrenince orada olmayı istemişim annem babamdan. Elbette bu mümkün olmamıştı. Yakın geçmişte kendisini ilk kez sahnede dinleme fırsatını bulduğumda gerçekten tuhaf hissetmiştim kendimi. Bir çocuğun hayali yıllar sonra gerçek olmuştu. Üstelik daha fazlası da olmuştu ve sahneden inip benimle dans etmişti, şarkısına eşlik etmeye çalışmıştım uzattığı mikrofondan. Hayatımın en güzel buluşmalarından biriydi bu ve iyi ki istemelere hep inanmıştım, dilemelere, beklemelere.

Özetle hep iyi şarkılar söyleyen, sadece şarkı söylemekle yetinmeyip tiyatro sahnesinde, sinema perdesinde, ekranda birçok yapımda karşımıza çıkan, sosyal medyada dinleyicileri ile yoğunluğuna rağmen paylaşımlarda bulunan, kimseyi kırmayan kocaman bir sanatçı var karşımızda.

Birkaç gün şehir dışında olup olan bitenden uzak kaldığım için kendimi aslında şanslı saydım ama bu süre içinde bu şarkı ve klibi yayınlandı, birkaç gün geç geldim şarkıya ama açığı hemen kapadım ve bittiği yerden defalarca başa alıp yeniden yeniden dinledim “Hani Ben”i.

Ben açıklarımı saklamam senden,

Yaralarımı…

Boşluklarımı…

Ne gördüysen o, nasıl sevdiysen o!

Ben böyleyim!

diyen bir şarkı kendini nasıl dinletmesin ki, içine sizi nasıl almasın. Ossi Müzik etiketli son dönem single şarkıların hepsindeki ismin sözleri ve bestesi, Sadettin Dayıoğlu’nun. Düzenleme ise Feryin Kaya ve Burak Irmak imzası taşıyor. Albümün müzisyen kadrosu da ayrı şık. Cenk Erdoğan’ı görüyorum gitarlarda, Jale’yi vokallerde, en sevdiklerim. Yine Feryin Kaya ve Burak Irmak beraberinde Berke Can Özcan, İstanbul Strings, Serkan Emre Çiftçi ve Işık Üstündağ şarkının diğer ekibi. Hakan Eren’in prodüktörlüğünde hayat bulan şarkının şahane kapağını Eren Yiğit, klibini ise Gökhan Özdemir çekmiş.

Klibin altına bir de not düşmüş Yücesoy; Bir çığlık bu şarkı. Cinsiyetsiz ve yaşsız. Hatta zamansız. Sadece yaşanan anların bir çığlığı.

Çığlığı çığlığımız hep, varlığı bize her daim sevgi, her daim aşk.

 

 

"Aşkta duvarları yıkan bu şarkı, sevgiliye seslenen bir kadının çığlığı" yorumunu yapmış Işıl Yücesoy yeni şarkısı “Hani Ben” için. Haberi ve kapak fotoğrafı ile ilk karşılaştığımda da sadece “çok heyecanlandım” diye yazabildim kendisine. O anda uzun uzun duygularımı yazamamıştım kendisine, o "çok heyecanlandım" açılımı ile ben de büyük bir aşktı çünkü. Biraz geçmişe gitmek gerekirse ki tam kaç yaşım ya da hangi yıl anımsamıyorum ama çok çok küçüğüm, gittiğimiz bir yazlık yerde sahne alacağını öğrenince orada olmayı istemişim annem babamdan. Elbette bu mümkün olmamıştı. Yakın geçmişte kendisini ilk kez sahnede dinleme fırsatını bulduğumda gerçekten tuhaf hissetmiştim kendimi. Bir çocuğun hayali yıllar sonra…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*