EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / İsmail Karayün – İnsan İnsanın Kılıcı

İsmail Karayün – İnsan İnsanın Kılıcı

İsmail Karayün’ün ilk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı”, Ahenk Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı ve çok yakın zamanda CD olarak da müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor.

Bir yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan ve on şarkının yer aldığı albümün düzenlemelerini Ege Miraç Yavuz, Gürkan Çakıcı ve Pinhani grubundan tanıdığımız Selim Aydın gerçekleştirdi. İstanbul Nordic Prodüksiyon ve Antalya Black Studio’da kayıtların tamamlandığı albümde yer alan bir eser hariç, tüm şarkıların sözleri ve müzikleri İsmail Karayün’e ait.

Tam 23 müzisyenin eşlik ettiği, Mustafa Güzel’in ud taksimi ile açılan albümde kendisinin yorumlamayı çok sevdiği “Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var” isimli geleneksel türkü, Merih Aşkın ve Ali Saran’ın eşliğinde akustik bir şekilde kaydedildi. Albümün ilk şarkısı olan “Canımın Yangını” isimli şarkının akustik hali de yine bu albüme dahil edildi.

Karayün albümde yer alan “Hesap” isimli şarkısı için sesini ilk kez bir albüm üzerinde duyacağımız başarılı vokallerden Ece Şeşen ile mikrofon başına geçti. “İnsan İnsanın Kılıcı” isimli şarkısında da başka değerli müzisyen Burcu Tatlıses konuk vokal olarak yer aldı.

2017 yılında dijital olarak yayınladığı “Gece Alevlenir Sevdalar” ve Birsen Tezer’e ithafen yazdığı ve bestelediği “Bir Sen” isimli şarkıların da dahil edildiği albümün prodüktörlüğünü sanatçının kendisi üstlenirken; müzik yönetmenliğini Selim Aydın, tüm şarkılarının miks ve mastering işlemleri ise Gürkan Çakıcı ve yine Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat, sanat yönetmenliğini ve fotoğraf çekimlerini Kadri Karahan gerçekleştirdi.

 

 

İsmail Karayün Hakkında:

1986 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarından itibaren müzikle ilgilendi ve müziğe gitar çalarak başladı. Okul ve belediyelerin çeşitli korolarında yer alan şarkıcı, 2017 yılında iki şarkıdan oluşan çalışması “Gece Şarkıları” ile müzik dünyasındaki ilk profesyonel adımını attı. 2019 yılında ilk uzun albümü için stüdyo çalışmalarına başlayan müzisyen, “İnsan İnsanın Kılıcı” isimli on şarkılık albümünü tamamladı. 2020 yılında yayınladığı albümü öncesi konser çalışmalarına da başlayan müzisyen; sahnesinde kendi şarkılarının yanı sıra, sevdiği sanatçılardan yeniden yorumladığı şarkılarla birlikte, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği tarzlarından da örnekler sunuyor.

 

Kadri Karahan’ın Kaleminden

Bu albümde sadece yeni bir ses ve yeni şarkılar dinlemiyoruz. Aynı zamanda iyi bir yorumcunun sözlerine, bestelerine, yorumuna, müzik dünyasındaki ilk adımlarına da tanıklık ediyoruz.

Daha öncesinde bu albümünde de yer alan iki şarkısı ile buluştuğumuz; ancak ötesinde içinde olduğu birçok proje ve gerçekleştirdiği kayıtlarla takibinde olduğumuz İsmail Karayün’ün bu ilk albüm yolculuğuna yakından tanıklık ettiğim için çok mutluyum. Aylar ve hatta şehirler süren bu buluşmalar, daha ilk kayıttan son kayıta kadar birbirinden içten ve değerli müzisyenlerle heyecanlı ve bir o kadar da keyifli bir yolculuktan geçti. Her durak / şarkı beraberinde hüznü getirirken, kendisinin ve ekibin pozitifliği ile bir yandan da bir solukta tamamlandı bu albüm. Bir yanda bu albümün heyecanı sürerken, bir yanda gerçekleştirdiği konserler ile bir tarzın, bir çizginin rengi olmadığını da gördük kendisinin. Hayata içinden ne geldiyse ve kalbinden ne geçtiyse öyle bir lezzette sundu ki; dünyasını tek bir kelime ile tanımlayamadık, tamamlamak için de kendimizi zorlamadık ve sonuçtan hep mutlu ayrıldık. Özetle; bir şekilde bir sonraki adımında, daha sonraki adımında bizi başka ne sürprizler de bekleyecek diye beklemeye başladık.

Ben bir süredir bu akışı siz müzikseverlerle paylaşmanın heyecanı içindeyim ki artık zamanı geldi. Kendisine ve albümde emeği geçen tüm herkese sonsuz sevgimle, içten teşekkürlerimle. Hoş geldin aramıza.

 

 

İnsan İnsanın Kılıcı

01 – Güneşe Doğru (Ud Taksim)
Ud: Mustafa Güzel

02 – Canımın Yangını
Söz-Müzik: İsmail Karayün

03 – Gönül Kitap Dil Kalem
Söz-Müzik: İsmail Karayün

04 – Hesap (Düet/Ece Şeşen)
Söz-Müzik: İsmail Karayün

05 – Gece Alevlenir Sevdalar
Söz-Müzik: İsmail Karayün

06 – İnsan İnsanın Kılıcı
Söz-Müzik: İsmail Karayün

07 – Öğretir Böyledir Dünya
Söz-Müzik: İsmail Karayün

08 – Bir Sen
Söz-Müzik: İsmail Karayün

09 – Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var
Söz-Müzik: Geleneksel
Kaynak: Hüseyin Yaltırık
Yöre: Rumeli-Selanik

10 – Canımın Yangını (Akustik Versiyon)
Söz-Müzik: İsmail Karayün

 

Akustik Gitar : Ege Miraç Yavuz, Mustafa Güzel, Yalçın Yakın
Bas Gitar : Berat Etöz, Selim Aydın, Semih Burcu
E-Bow : Ege Miraç Yavuz
Elektrik Gitar : Ege Miraç Yavuz, Selim Aydın, Yalçın Yakın
Klasik Gitar : Can Güneş, Ege Miraç Yavuz
Perdesiz Gitar : Ege Miraç Yavuz
Cümbüş : Ahmet Ali Selçuk
Çello : Şirin Vatan
Davul : Ethem Saran, Gürkan Çakıcı
Perküsyon : Burhan Hasdemir, Gürkan Çakıcı, Nihal Saruhanlı
Kanun : Selahattin Dağdeviren
Keman : Damla Bozkurt
Klarnet : Serkan Kandemir, Yunus Kuytu
Klavye : Gonca Varol, Gürkan Çakıcı, Selim Aydın
Kontrbas : Eren Turgut
Kopuz : Merih Aşkın
Piyano : Gonca Varol, Gürkan Çakıcı
Rebab : Ali Saran
Ud : Ali Saran, Mustafa Güzel
Geri Vokaller : Burcu Tatlıses, Ege Miraç Yavuz
Düet : Ece Şeşen

 

 

İsmail Karayün’ün ilk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı”, Ahenk Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı ve çok yakın zamanda CD olarak da müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Bir yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan ve on şarkının yer aldığı albümün düzenlemelerini Ege Miraç Yavuz, Gürkan Çakıcı ve Pinhani grubundan tanıdığımız Selim Aydın gerçekleştirdi. İstanbul Nordic Prodüksiyon ve Antalya Black Studio’da kayıtların tamamlandığı albümde yer alan bir eser hariç, tüm şarkıların sözleri ve müzikleri İsmail Karayün’e ait. Tam 23 müzisyenin eşlik ettiği, Mustafa Güzel’in ud taksimi ile açılan albümde kendisinin yorumlamayı çok sevdiği “Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var” isimli geleneksel…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*