Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / İsmail Karayün – Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var

İsmail Karayün – Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var

İsmail Karayün’ün İlk Albümünden İkinci Klip: Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var.

İsmail Karayün’ün ilk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı”, Ahenk Müzik etiketi ile müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Bir yılı aşkın zamandır üzerinde çalışılan ve on şarkının yer aldığı albümün düzenlemelerini Selim Aydın, Miraç Yavuz ve Gürkan Çakıcı gerçekleştirdi. Albümde yer alan bir çalışma hariç tüm şarkıların sözleri ve müzikleri İsmail Karayün’e ait.

Türkiye’nin bir çok şehrinden 26 ismin bir araya geldiği ve herkesin evinden görüntülerle tamamladığı ilk klip şarkısı “Öğretir Böyledir Dünya” geçtiğimiz ay gösterime girmişti. Şimdi gelen klip ise albümde yer alan en farklı ve aynı zamanda en beğenilen bir yorum için oldu.

 

“Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var” Türküsüne İsmail Karayün Yorumu

Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var, albüm içerisinde hücum kayıt yöntemiyle kaydedilen tek şarkı olma özelliğini taşıyor. Bu şarkının görüntü kayıtları Selim Aydın ve Miraç Yavuz’un Kadıköy’deki Nordic Prodüksiyon Stüdyosu’nda şarkı kaydedilirken eş zamanlı olarak Can Koca tarafından gerçekleştirildi. İsmail Karayün’e hem şarkı hem de görüntü kayıtları esnasında kopuzda Merih Aşkın ve rebabda Ali Saran eşlik etti.

Karayün klibi şu sözlerle anlattı: Türküler bu toprağın en derininden bizlere nesiller boyunca seslenmeye devam ediyor. Acılar, üzüntüler, sevinçler ve daha birçok duygu; kaynak suyuna karışırcasına kulaklarımıza, kalplerimize dolarak bizi o dönemin duygularına götürerek büyütüyor ve anlatıyor. Türkülerin son dönemlerde çok yoğun pop müzik altyapıları ile sunulduğuna şahit oluyoruz. Biz o kalabalıktan uzakta kalarak; bu kadar yürekten süzülerek sade bir şekilde bize ulaşan türküleri yine aynı sadelikte ve duygu yoğunluğunu bozmadan, yüreğimize dokunduğu gibi sunmak istedik. Bu yüzden de çok kıymetli müzisyenlerin eşliğinde rebabın derinliğini kopuzun yaşanmışlığı ile birleştirdik. Bu albümden başlamak üzere, diğer albümlerimizde de kendi şarkılarım yer alsa bile mutlaka bir türküye de yer vererek özü yad etme isteğindeyiz. Türkülerin ve türkü yolculuğunun bu ilk durağı, umarım kalbinize en az bizimkisi kadar dokunur…

Klip 10 Temmuz tarihinden itibaren You Tube Net D kanalında yerini aldı.

 

Yeni cami avlusunda,
Ezan sesi var,
Ezan sesi değil be annem,
Sevdiğimin yası var,

Eller bana ağlamaz be annem,
Kara yazma bağlamaz,
Bir sevdiğim bir de güzel annem,
Buna yürek dayanmaz,

Tabutumdan al kan akar,
Cümle alem bana bakar,
Genç ölümüm yürek yakar,
Dayan sevdiğim dayan

Söz–Müzik: Geleneksel
Yöre: Rumeli – Selanik
Düzenleme: Selim Aydın
Kopuz: Merih Aşkın
Rebab: Ali Saran
Miks ve Mastering: Eray Polat
Kayıt: Nordic Prodüksiyon Kadıköy

 

 

İsmail Karayün’ün İlk Albümünden İkinci Klip: Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var. İsmail Karayün’ün ilk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı”, Ahenk Müzik etiketi ile müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı. Bir yılı aşkın zamandır üzerinde çalışılan ve on şarkının yer aldığı albümün düzenlemelerini Selim Aydın, Miraç Yavuz ve Gürkan Çakıcı gerçekleştirdi. Albümde yer alan bir çalışma hariç tüm şarkıların sözleri ve müzikleri İsmail Karayün’e ait. Türkiye’nin bir çok şehrinden 26 ismin bir araya geldiği ve herkesin evinden görüntülerle tamamladığı ilk klip şarkısı "Öğretir Böyledir Dünya" geçtiğimiz ay gösterime girmişti. Şimdi gelen klip ise albümde yer alan en farklı ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.68 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*