EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / İzel Susam – Düş Ya

İzel Susam – Düş Ya

Alternatif müziğin adından söz ettiren isimlerinden İzel Susam, ilk albümü öncesi son teklisi “Düş Ya” ile yeniden karşımızda.

“Düş Ya”, Susam’ın bu sene Ces Yapım etiketi ile yayınladığı üçüncü çalışması. Yılın ilk günlerinde “Duymak İstediğim Cümleler” ve “İkiz Alev”den sonra gelen şarkının sözü, müziği, düzenlemesi, klavye ve çağlama yine kendisine ait. Şarkıda kendisine akustik gitarlarda Berker Dalyanoğlu eşlik ediyor.

Şehir Tiyatrosu ve özel tiyatrolar olmak üzere birçok oyunda oyuncu ve müzisyen olarak görev alan sanatçı, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği ana sanat dallarından birçok değerli eğitmenden dersler alarak 2017 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, Ses Eğitimi bölümünden mezun oldu.

Bağlama, gitar, piyano, klarnet gibi birçok enstrümanı çalan İzel Susam, sahnesinde alternatif müzik, türk müziği bir yana, dünya müziğinden ve farklı etnik kökenlerden de örnekler sunuyor.

Söz, müzik ve düzenlemesi İzel Susam’a ait şarkıda platonik bir aşk anlatılıyor.

 

 

Alternatif müziğin adından söz ettiren isimlerinden İzel Susam, ilk albümü öncesi son teklisi “Düş Ya” ile yeniden karşımızda. "Düş Ya", Susam'ın bu sene Ces Yapım etiketi ile yayınladığı üçüncü çalışması. Yılın ilk günlerinde "Duymak İstediğim Cümleler" ve "İkiz Alev"den sonra gelen şarkının sözü, müziği, düzenlemesi, klavye ve çağlama yine kendisine ait. Şarkıda kendisine akustik gitarlarda Berker Dalyanoğlu eşlik ediyor. Şehir Tiyatrosu ve özel tiyatrolar olmak üzere birçok oyunda oyuncu ve müzisyen olarak görev alan sanatçı, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği ana sanat dallarından birçok değerli eğitmenden dersler alarak 2017 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, Ses Eğitimi…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*