EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Kadri Karahan ile Akustik Fotoğraflar

Kadri Karahan ile Akustik Fotoğraflar

Şair, müzik yazarı ve fotoğraf sanatçısı Kadri Karahan ilk kişisel sergisini 22 – 28 Aralık tarihlerinde Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açmaya hazırlanıyor. Sergide yer alacak her bir fotoğraf dünden bugüne hayatın bizzat içinden ve en çok kendi renginden seçildi. Genel sanat yönetmenliğini Zeki Çelik’in yaptığı sergide her bir fotoğraf bir şarkının adı ile anlamlandı, tamamlandı.

Sanatçı dostları Adile Yadırgı, Aydilge, Begüm Tarako, Birsen Tezer, Bora Ayanoğlu, Çiğdem Erken, Ece Ülker, Gündoğarken, Hüsnü Arkan, Neslihan Engin, Sevtap Ünal, Şenay Lambaoğlu, Umay Umay, Vedat Sakman, Zafer Cımbıl ve nice değerli müzisyen yürekleri ile dostluk, şarkıları ile de fotoğraflara birer ilham verdi.

2008 yılında ilk şiir kitabı “Ben Bu Filmde Kadri Karahan’ı Oynuyorum”u yayınlayan Karahan, 2013 yılında 46 müzisyenin şiirlerinin yer aldığı “Akustik Şiirler” isimli projesini hayata geçirdi. Bu süre içinde birçok dergide ve gazetede, beraberinde çeşitli albüm projelerinde, sahne dinletilerinde, konser organizasyonlarında yer aldı.

Birsen Tezer’in “İkinci Cihan” albümünün kartonet çalışmaları ile profesyonel anlamda fotoğrafçılığa da başlayan yazar daha sonrasında Neslihan Engin’in “Yara” isimli albümünün ve Cezmi Ersöz’ün yeniden basılan bazı kitaplarının kapak fotoğraflarını da gerçekleştirdi. Yine bu yıl içinde Amerika’da gerçekleştirilen Los Angeles Fotoğraf Festivali’nde de bir fotoğraf çalışması ile yer aldı.

10 yılı aşkın süredir müzik yazılarını ve söyleşilerini paylaştığı kadrikarahan.net adresinden sonra yeni yolculuğuna muzikekspres.com adresinde devam eden Karahan bu ilk sergisini doğduğu, büyüdüğü ve yaşadığı yer olan Pendik’e, sokaklarına, caddelerine, insanlarına ithaf ediyor ve bir yıla veda etmenin, yeni bir yılı karşılamanın heyecanını bu sergide dostları ile paylaşmaya hazırlanıyor.

(Basın Bülteni)

Şair, müzik yazarı ve fotoğraf sanatçısı Kadri Karahan ilk kişisel sergisini 22 - 28 Aralık tarihlerinde Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açmaya hazırlanıyor. Sergide yer alacak her bir fotoğraf dünden bugüne hayatın bizzat içinden ve en çok kendi renginden seçildi. Genel sanat yönetmenliğini Zeki Çelik’in yaptığı sergide her bir fotoğraf bir şarkının adı ile anlamlandı, tamamlandı. Sanatçı dostları Adile Yadırgı, Aydilge, Begüm Tarako, Birsen Tezer, Bora Ayanoğlu, Çiğdem Erken, Ece Ülker, Gündoğarken, Hüsnü Arkan, Neslihan Engin, Sevtap Ünal, Şenay Lambaoğlu, Umay Umay, Vedat Sakman, Zafer Cımbıl ve nice değerli müzisyen yürekleri ile dostluk, şarkıları ile de fotoğraflara birer ilham…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 3.96 ( 5 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*