EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Kara Düzen – İnsan / Ada Müzik

Kara Düzen – İnsan / Ada Müzik

Kara Düzen, 2009 yılında Özgür Aydemir (bas gitar), Batıkan Halis Yayla (vokal), Gökhan Karasakal (gitar), Özmen Çelik (davul) tarafından İstanbul’da kurulmuştur.

İlk dönemlerinde daha çok sevdikleri grupların şarkılarını yorumlayan grup, bunu fazla sürdürmeden beste çalışmalarına başlamıştır ve kendi doğasını-sound’unu bulmak için parçalar üzerinde fazlasıyla zaman geçirmiştir. Kendi bestelerinden oluşan ilk albümleri İNSAN, 2018 Nisan’ında Ada Müzik etiketiyle yayımlanmıştır.

Bestelerin yapım aşamasında ‘grup müziği’ ne sadık kalınmıştır ve bu şekilde, şarkılarda her enstrümanın kendi cümlelerini kurmasına olanak sağlanmıştır. Bestelerde rock müziğin geniş yelpazesinden farklı kesitler hissedilir. Ayrıca şarkılardaki ritim ve metronomun zaman zaman değişken olması da bestelerin belirgin özelliklerindendir. Grup, bestelerin ‘demlenmesine’ de önem vermiş olup, bazı şarkıların son halini alması uzun tekrarlar sonrasını bulmuştur.

Şarkı sözleri genellikle kendini, toplumu sorgulayan, iç buhranı olan kişinin; kendine, karşısındaki kişi ya da topluma eleştirel bakış açısının yansımasıdır.

Grup şu anda klip çekimi aşamasında olup müzikal çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir..

 

01 – Drakula
02 – Aynı
03 – Kan Çiçekleri
04-  Özgürlük Hapisanesi
05 – Galiz
06 – İnsan
07 – Ay Işığı
08 – Gölgeler
09 – Doğunun Ezgisi
10 – Hatıra
11 – Uçurum

 

 

Yapım: Ada Müzik
Prodüktör: Volkan Başaran
Stüdyo: Erekli – Tunç Stüdyosu
Kayıt: Volkan Başaran
Mix: Volkan Başaran
Mastering: Tanju Eren
Söz ve Müzikler (Kan Çiçekleri (Zülfü Livaneli) hariç): Kara Düzen
Düzenlemeler: Kara Düzen ve Volkan Başaran
Akustik ve Elektrik Gitar: Volkan Başaran
Elektrik Gitar: Gökhan Karasakal
Bas Gitar: Özgür Aydemir
Davul: Özmen Çelik
Vokal: Batıkan Halis Yayla
Kapak Tasarım: Tolga ve Kader Çınar Akyüz

 

Kara Düzen, 2009 yılında Özgür Aydemir (bas gitar), Batıkan Halis Yayla (vokal), Gökhan Karasakal (gitar), Özmen Çelik (davul) tarafından İstanbul'da kurulmuştur. İlk dönemlerinde daha çok sevdikleri grupların şarkılarını yorumlayan grup, bunu fazla sürdürmeden beste çalışmalarına başlamıştır ve kendi doğasını-sound'unu bulmak için parçalar üzerinde fazlasıyla zaman geçirmiştir. Kendi bestelerinden oluşan ilk albümleri İNSAN, 2018 Nisan'ında Ada Müzik etiketiyle yayımlanmıştır. Bestelerin yapım aşamasında 'grup müziği' ne sadık kalınmıştır ve bu şekilde, şarkılarda her enstrümanın kendi cümlelerini kurmasına olanak sağlanmıştır. Bestelerde rock müziğin geniş yelpazesinden farklı kesitler hissedilir. Ayrıca şarkılardaki ritim ve metronomun zaman zaman değişken olması da bestelerin belirgin özelliklerindendir. Grup, bestelerin…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*