EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Kardeş Türküler – Yol / Kalan Müzik

Kardeş Türküler – Yol / Kalan Müzik

Kardeş Türküler, altı yıl aradan sonra “Yol” adlı yeni albümüyle Ağustos ayında sevenlerine yeniden “Merhaba” diyor. Kalan Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşacak olan albümde; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe ve Boşnakça şarkılar yer alıyor.

Kardeş Türküler, çokkültürlü bir coğrafyanın zenginliğini yansıtan yeni bir albümle Ağustos ayında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya ve Balkan coğrafyasından geleneksel şarkıları kendine özgü bir üslupla yorumlayan grubun Kalan Müzik etiketiyle yayımlanan “Yol” isimli albümünde; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe, Boşnakça şarkılar yer alıyor.
İçinde yer aldığı Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun (BGST) da desteğiyle hazırlanan bu albümle Kardeş Türküler; yola çıkışların, yola gidenin ardından seslenişlerin, yol ağzında bekleyişlerin şarkılarıyla, birlikte yürümeye dair inancı tazeleyerek, bu toprakların çokkültürlülüğüne bir kez daha selam gönderiyor.

ardeş Türküler’in son albümü “Çocuk (H)aklı”, 2011 yılında yayımlanmıştı. Grup, önümüzdeki dönemde düzenleyeceği konserlerle de “Yol” albümünü daha geniş kitlelerle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

 

01 – Beyaz Atlı
02 – Halâlê / Dağ Lâlesi
03 – Kayseri Ğogum / Kayseri Yolunda
04 – Hanane
05 – Kalk Gidelim (Oğlan Adın İsmail)
06 – Ala Del’una / Evlerinde Lambaları Yanıyor
07 – Eşrefoğlu Al Haberi
08 – Bir İncecik Duman Tüter
09 – Aitents’ Eparapetanen / Kartal Uçuyordu
10 – Mito Bekrijo / Bekrî Mito
11 – Sebahul Xeyr / Hayırlı Sabahlar
12 – Gulê
13 – Karanfil Deste Gider

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*