EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Kâzım – Between Two Wars

Kâzım – Between Two Wars

Kâzım; doğu mistisizmi, mitolojisi ve müziğinden beslenen, bunları caz olgusu ile harmanlayan, müziklerini Ahmet Kâzım Müftüoğlu’nun yazdığı İstanbullu genç bir ekiptir. Eğitimlerini sürdürdükleri İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında bir araya gelen ekip, İKSV’nin 2019 yılında düzenlediği “Genç Caz” yarışmasının kazananlarından olmuş ve ardından 26. İstanbul Caz Festivalinde ilk konserini çalmıştır.

Ekibin ilk single çalışması ‘Between Two Wars’ 26 Mart 2021 tarihinde bağımsız olarak yayınlanmış, caz ve alternatif müzik janraları içinde anılabilecek özgün bir eserdir. Kompozisyonu ve davul performansı Ahmet Kâzım Müftüoğlu’na ait olan eser, Efe Artun Yüksel (gitar), Burak Dursun (trombon), Efe Gazi (trompet), Dila Yavuz (vokal), Barış Dağhan (bas) ve Altay Acar (piyano) tarafından icra edilmiştir. Kayıtları ise Kabin İstanbul’da alınmıştır.

Tüm dijital platformlarda yayında olan müziğin, Beril Korkmaz’ın rol aldığı klibi ise D.H.C. tarafından çekilmiş ve Kâzım Music hesabı üzerinden YouTube’da yayınlanmıştır.

 

 

 

Kâzım; doğu mistisizmi, mitolojisi ve müziğinden beslenen, bunları caz olgusu ile harmanlayan, müziklerini Ahmet Kâzım Müftüoğlu'nun yazdığı İstanbullu genç bir ekiptir. Eğitimlerini sürdürdükleri İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında bir araya gelen ekip, İKSV’nin 2019 yılında düzenlediği “Genç Caz” yarışmasının kazananlarından olmuş ve ardından 26. İstanbul Caz Festivalinde ilk konserini çalmıştır. Ekibin ilk single çalışması ‘Between Two Wars’ 26 Mart 2021 tarihinde bağımsız olarak yayınlanmış, caz ve alternatif müzik janraları içinde anılabilecek özgün bir eserdir. Kompozisyonu ve davul performansı Ahmet Kâzım Müftüoğlu’na ait olan eser, Efe Artun Yüksel (gitar), Burak Dursun (trombon), Efe Gazi (trompet), Dila Yavuz (vokal), Barış Dağhan (bas) ve…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.58 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*