EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Kenan Vural – Kara Cümbüş

Kenan Vural – Kara Cümbüş

 

Kenan Vural’dan yaşadığımız dünyaya eleştirel bir bakış: Kara Cümbüş

Türk rock müziğinin önemli seslerinden Kenan Vural’ın solo single’ı “Kara Cümbüş” Marangöz etiketi ve GRGDN Müzik işbirliğiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Yaşadığımız dünyayı bir “Kara Cümbüş” olarak tanımlayan parça dinleyenlerine, teknolojinin hayatın bu denli içinde olmasıyla beraber insanın kendi elleriyle yarattığı yalnızlığı vurguluyor.

Dünyada olan biten her şeyi sadece elindeki küçük ekrandan izleyen insanlar için “Ekrana bakmayı bırak, etrafına bak, çünkü gerçek orada.” derken, parçaya eşlik eden video klibinde ise çevre kirliliği, doğa katliamları, mülteci sorunları ve son dönemde savaştığımız Covid-19 sorununa parmak basıyor.

Bu dikkat çeken eleştirel parçanın söz ve müziği Yüksek Sadakat’in sesi olarak da tanıdığımız Kenan Vural’a ait. Birçok güncel probleme dikkat çeken video klibin yönetmenliğinde ise İmre Haydaroğlu imzası var.

 

https://www.youtube.com/watch?v=psunBCrftPQ&ab_channel=KenanVural   Kenan Vural'dan yaşadığımız dünyaya eleştirel bir bakış: Kara Cümbüş Türk rock müziğinin önemli seslerinden Kenan Vural’ın solo single’ı “Kara Cümbüş” Marangöz etiketi ve GRGDN Müzik işbirliğiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Yaşadığımız dünyayı bir “Kara Cümbüş” olarak tanımlayan parça dinleyenlerine, teknolojinin hayatın bu denli içinde olmasıyla beraber insanın kendi elleriyle yarattığı yalnızlığı vurguluyor. Dünyada olan biten her şeyi sadece elindeki küçük ekrandan izleyen insanlar için “Ekrana bakmayı bırak, etrafına bak, çünkü gerçek orada.” derken, parçaya eşlik eden video klibinde ise çevre kirliliği, doğa katliamları, mülteci sorunları ve son dönemde savaştığımız Covid-19 sorununa parmak basıyor. Bu dikkat çeken eleştirel…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*