EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Klor – Dur Biraz

Klor – Dur Biraz

Synthpop üçlüsü KLOR, ikinci teklisi “Dur Biraz” ile yazı uzatmaya kararlı.

Yerli sahnemizin yeni synthpop grubu Klor, vokallerine Ardıç Duygu’nun eşlik ettiği “Dur Biraz” adlı ikinci teklisini 20 Kasım tarihinde BBI Music Co. etiketiyle yayınladı.

23 Ekim tarihinde yayınladığı ilk teklisi Güneş Batıyor ile dinleyicilerden oldukça güzel tepkiler alan Klor, üç parçadan oluşan ilk EP’sinden, ikinci teklisini bugün dijital platformlara servis etti. Bir süredir YouTube kanalında yayınladığı cover parçalarla dikkatleri çeken Ardıç Duygu da bu parçada gruba vokalleriyle eşlik ediyor. Parçanın mix’lerini Özgür Tabakçıoğlu üstlenirken, mastering’te Maven imzası bulunuyor.

“Dur Biraz” parçasıyla Klor, sizi günlük rutinlerinizden ve stresinizden uzaklaştırıp koşuşturmacanın içinde mola vermenizi sağlamayı amaçlıyor. Birbirini tamamlayan iki farklı tarzda vokal ve ‘pembe bulutlarda gün batımı’ tadı veren saksafon solosu ile eski güzel günlerinizi hatırlamanızı sağlayacak.

Kadıköy’de yaşayan 3 arkadaştan oluşan Klor; grup elemanlarının 10 yıllık dostluğu, 80’lerin neon ışıltılı dünyasına ve retro oyunlara olan ortak ilgileriyle güçleniyor. Şarkılara ruhunu veren de işte bu retro-fütüristik dünya oluyor. Dinleyiciye 80’ler tadı veren synth’ler, funk ritimleriyle canlanıyor ve vocader’lı vokaller ile kimliğini buluyor.

Deniz Dağlar Atalay, Ege Öztayfun ve Onur Sherifi’den oluşan grup; evde kurdukları stüdyoda bir yandan keyif alacakları ve heyecan duyacakları melodiler üretirken bir yandan da sık sık oyun molası veriyor. Eğlenceli müzikler üretmek için eğlenmek gerektiği fikriyle özgün bir yaklaşım ve özgün müzikler ortaya koyuyor.

BBI Music Co. etiketiyle yayınlanacak Güneş Batıyor adlı ilk EP’sinden, ikinci teklisini yayınlayan Klor, 18 Aralık tarihinde üçüncü ve son teklisi Son Jeton’u yayınlamaya hazırlanırken, yeni parçaları için kolları çoktan sıvadı bile!

Künye

Söz: Deniz Dağlar Atalay, Ege Öztayfun, Onur Sherifi
Müzik: Deniz Dağlar Atalay, Ege Öztayfun, Onur Sherifi
Artwork: Melike Sherifi
Mix: Özgür Tabakçıoğlu
Mastering: Maven
Label: BBI Music Co.

 

 

Synthpop üçlüsü KLOR, ikinci teklisi "Dur Biraz" ile yazı uzatmaya kararlı. Yerli sahnemizin yeni synthpop grubu Klor, vokallerine Ardıç Duygu'nun eşlik ettiği "Dur Biraz" adlı ikinci teklisini 20 Kasım tarihinde BBI Music Co. etiketiyle yayınladı. 23 Ekim tarihinde yayınladığı ilk teklisi Güneş Batıyor ile dinleyicilerden oldukça güzel tepkiler alan Klor, üç parçadan oluşan ilk EP'sinden, ikinci teklisini bugün dijital platformlara servis etti. Bir süredir YouTube kanalında yayınladığı cover parçalarla dikkatleri çeken Ardıç Duygu da bu parçada gruba vokalleriyle eşlik ediyor. Parçanın mix'lerini Özgür Tabakçıoğlu üstlenirken, mastering'te Maven imzası bulunuyor. "Dur Biraz" parçasıyla Klor, sizi günlük rutinlerinizden ve stresinizden uzaklaştırıp koşuşturmacanın…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*