EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Kurtalan Ekspres – Sessiz Çığlık / Arpej Yapım

Kurtalan Ekspres – Sessiz Çığlık / Arpej Yapım

Türk rock müziğinin efsane topluluğu Kurtalan Ekspres’ten kadınlara adanmış bir albüm: Sessiz Çığlık.

Yarım Asır’a yakın geçmişiyle Türk rock tarihinin en köklü topluluklarından Kurtalan Ekspres’in Barış Manço’nun vefatından bu yana Kurtalan Ekspres’in ilk beste albümü olan “Sessiz Çığlık” arşivlerdeki yerini alıyor. Albüm; “Kadına Şiddet” ve “Çocuk İstismarları” sorunu başta olmak üzere sosyal içerikli mesajlarıyla dikkat çekiyor.

 

Şevval Sam ve Özge Fışkın Sürprizi…

Albümde aynı zamanda iki özel düet de yer alıyor. Kadın cinayetleri ve hayatları çalınmış kız çocuklarına ithafen albüme de adını veren Sessiz Çığlık’ı Şevval Sam; tüm canlıların özgürlüğünü savunan bir beste olan “Özgürlük” şarkısını ise “Özge Fışkın” seslendirdi. Albümün bir diğer sürprizi ise; 2009 yılında kaybettiğimiz Kurtalan Ekspres’in unutulmaz gitaristi Bahadır Akkuzu ile birlikte besteledikleri ve bugüne dek hiçbir yerde yayınlanmayan, küresel ısınmanın dünyamıza getirebileceği felaketlere karşı gençleri uyarmak maksadıyla yapıldı.

 

Hepimizin Bastırmaya Çalıştığı Bir İnfialin Öyküsü…

Barış Manço’nun 20’nci ölüm yıldönümün de yayınlanacak albüm aynı zamanda grubun 46’ncı; Ahmet Güvenç’in ise 50’nci sanat yılında dinleyicilerle buluşacak.  Ahmet Güvenç’in hepimizin bastırmaya çalıştığı bir infialin öyküsü olarak tanımladığı Sessiz Çığlık, yolcularını yine katıksız, karşılıksız bir sevgiye davet ediyor. Kurtalan Ekspres; Mesneviden hareketle ayrılanları birleştirmeye, kırıkları onarmaya ve insanlar arasında köprü kurmaya geliyor.

 

Türk rock müziğinin efsane topluluğu Kurtalan Ekspres’ten kadınlara adanmış bir albüm: Sessiz Çığlık. Yarım Asır'a yakın geçmişiyle Türk rock tarihinin en köklü topluluklarından Kurtalan Ekspres’in Barış Manço’nun vefatından bu yana Kurtalan Ekspres’in ilk beste albümü olan “Sessiz Çığlık” arşivlerdeki yerini alıyor. Albüm; “Kadına Şiddet” ve “Çocuk İstismarları” sorunu başta olmak üzere sosyal içerikli mesajlarıyla dikkat çekiyor.   Şevval Sam ve Özge Fışkın Sürprizi... Albümde aynı zamanda iki özel düet de yer alıyor. Kadın cinayetleri ve hayatları çalınmış kız çocuklarına ithafen albüme de adını veren Sessiz Çığlık’ı Şevval Sam; tüm canlıların özgürlüğünü savunan bir beste olan “Özgürlük” şarkısını ise “Özge Fışkın” seslendirdi.…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*