Anasayfa / WORLD / Leonardo Barilaro & Mariangela Demurtas – Untouchable Part 2

Leonardo Barilaro & Mariangela Demurtas – Untouchable Part 2

Gotik metal grubu Tristania’nın solisti Mariangela Demurtas, piyanist ve uzay ve havacılık mühendisi Leonardo Barilaro ile birlikte Anathema’nın “Untouchable part 2” şarkısını tekrar yorumladılar. Ünlü İngiliz grup, 30 yıllık faaliyetin ardından geçtiğimiz Eylül ayında COVID-19 salgını sebebiyle yaşanan zorluklar sonucunda belirsiz bir ara verdiğini duyurdu. Bu parça, Anathema’nın ‘Weather Systems’ albümünün bir parçası ve bu versiyonda Mariangela’nın güçlü sesi ile Leonardo’nun zarif piyano ve synthinin olağan üstü buluşmasının, sonsuz zevkini yaşatıyor bize.

Mariangela Demurtas aynı zamanda alternatif gotik rock grubu Ardours’un şarkıcısı ve Dark Tranquility, Moonspell ve Anathema’dan Danny Cavanagh gibi üst düzey metal gruplarıyla aynı sahneyi paylaştı.

Mariangela ve Leonardo, ilk olarak 2015 yılında Hollanda’da Cultuurpodium Boerderij sahnesinde bir araya gelerek ve gitar efsanesi Yossi Sassi’nin (Orphaned Land’in kurucusu) Avrupa turunda sahne aldılar.

Leonardo Barilaro için bu parça, geçtiğimiz yıl yayınlanan 7 ayrı müziğinden sonra, progressive metal etkisinden daha ayrıntılı bir elektronik sese geçerek, farklı canlı teknikleri birleştiren müzik araştırmasını geliştirmeye devam ettiği 2021’in ilk yayınlanan parçası. “Untouchable part 2” artwork’u Özlem Başman tarafından tasarlandı. Mix ve mastering İtalya’da Medialica stüdyosundan Paolo Bernardini tarafından yapıldı.

Bu parça, romantik ve güçlü sesi ile 29 Ocak’tan itibaren Spotify’da. Aynı gün, Portekiz merkezli Mariangela ile Malta’daki Leonardo’yu birbirine bağlayan stüdyo performansının bir videosu da yayınlandı. Ayrıca Antalya’da (Türkiye) bulunan üst düzey dansçı ve aerial artist Victoria Kryukova ile yapılan işbirliği sonucunda 2 Şubat’ta hayranları şaşırtacak yeni bir video sizlerin beğenisine sunulacak.

 

 

Mariangela Demurtas, lead singer of gothic metal band Tristania, together with pianist and aerospace engineer Leonardo Barilaro release their interpretation of the song ‘Untouchable part 2’, as tribute to Anathema. The famous British band, after 30 years of activity, announced an indefinite hiatus last September, as result of the difficulties due to the COVID-19 pandemic.

The song is part of Anathema’s album ‘Weather Systems’, and this version merges the powerful voice of Mariangela, with the elegant piano and synth of Leonardo. Mariangela Demurtas is also the singer of alternative gothic rock band Ardours and collaborated with top level metal bands like Dark Tranquillity, Moonspell and Danny Cavanagh of Anathema.In 2015 Mariangela and Leonardo met on stage of Cultuurpodium Boerderij in Netherlands, playing with guitar legend Yossi Sassi (founder of Orphaned Land) while touring Europe.

For Leonardo Barilaro this is the first release of 2021, following the previous seven releases of last year, where he continues to develop his music research merging different live techniques, shifting from a progressive metal influence to a more elaborated electronic sound. ‘Untouchable part 2’ cover’s artwork is by Özlem Basman and the track was mixed and mastered by Paolo Bernardini of Medialica studio, in Italy.

This tribute and its romantic and fierce sound are available on Spotify from January 29th. The same day also a videoclip of the studio performance is published, connecting Mariangela based in Portugal and Leonardo in Malta. Moreover as surprise for the fans a new video will be out on 2nd February, as a result of a collaboration with the top level dancer and aerial artist Victoria Kryukova, based in Antalya (Turkey).

 

 

 

Gotik metal grubu Tristania'nın solisti Mariangela Demurtas, piyanist ve uzay ve havacılık mühendisi Leonardo Barilaro ile birlikte Anathema’nın "Untouchable part 2" şarkısını tekrar yorumladılar. Ünlü İngiliz grup, 30 yıllık faaliyetin ardından geçtiğimiz Eylül ayında COVID-19 salgını sebebiyle yaşanan zorluklar sonucunda belirsiz bir ara verdiğini duyurdu. Bu parça, Anathema’nın ‘Weather Systems’ albümünün bir parçası ve bu versiyonda Mariangela’nın güçlü sesi ile Leonardo’nun zarif piyano ve synthinin olağan üstü buluşmasının, sonsuz zevkini yaşatıyor bize. Mariangela Demurtas aynı zamanda alternatif gotik rock grubu Ardours'un şarkıcısı ve Dark Tranquility, Moonspell ve Anathema'dan Danny Cavanagh gibi üst düzey metal gruplarıyla aynı sahneyi paylaştı. Mariangela ve Leonardo, ilk olarak 2015…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*