EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Lider Çelik – Bakale

Lider Çelik – Bakale

“Yıllar sonra kendime ‘Ben kimim’ diye sorduğumda, geriye dönüp beni ben yapan yere ‘Merhaba’ demek istedim.”

Müziğe uzun bir süre ara verip kendi kabuğuna çekilen Lider Çelik, yıllar sonra bağımsız bir şekilde çıkardığı ilk single’ı olan Bakale’yi 2020 Eylül başında çektiği klibiyle beraber yayınladı. Bütün prodüksiyonu Lider Çelik’e ait olan şarkının mix’i de yine kendisine ait. Bakale’nin mastering’ini Eksi24, klibin yönetmenliğini Polen Ada Öz, görüntü yönetmenliğini ise Ozan Sihay üstlendi.

2007 senesinde ilk demo kayıtlarını almaya başlayıp birlikte çalıştığı gruplarla Adana’da ve Akdeniz bölgesinin birçok ilinde underground konserlerde sahne alarak kendisini tanıttı. Eğitimi için İstanbul’a taşınıp Galatasaray İTM’de Müzik Prodüksiyon Bölümünü tamamlayıp bu süreçte de kendi solo çalışmalarına devam etti.

Lider Çelik; “Yıllar sonra dönüp arkama baktığımda, beni ben yapan yere, yani Adana’ya teşekkür mahiyetinde ‘Bakale’ diye şarkı yapmak istedim” diyor. Şarkıda kendine ait üslubuyla yaşadığı mahalledeki olayları anlatan Lider, “İlk başladığım noktaya geri döndüm ve yeniden başladım.” diye ekliyor.

 

öz-Müzik-Beat: Lider Çelik
Yönetmen: Polen Ada Öz
Görüntü Yönetmeni: Ozan Sihay, Polen Ada Öz
Kurgu-Renk: Polen Ada Öz
Yönetmen Yardımcısı: Nurullah Memiş
Reji: Özge Adanır
Mix: Lider Çelik
Mastering: Eksi24
Kayıt Mühendisi: Efza
Kamera Arkası: Özge Adanır

Cast
Arda Ardatürk
Bertuğ Aksüt
Cem Atik
Ozan Özyeşilbaş
Özge Adanır
Pertev Darandeli
Polen Ada Öz
Yusuf Ersönmez
Zeynel Abidin

 

"Yıllar sonra kendime 'Ben kimim' diye sorduğumda, geriye dönüp beni ben yapan yere 'Merhaba' demek istedim." Müziğe uzun bir süre ara verip kendi kabuğuna çekilen Lider Çelik, yıllar sonra bağımsız bir şekilde çıkardığı ilk single’ı olan Bakale’yi 2020 Eylül başında çektiği klibiyle beraber yayınladı. Bütün prodüksiyonu Lider Çelik’e ait olan şarkının mix’i de yine kendisine ait. Bakale'nin mastering’ini Eksi24, klibin yönetmenliğini Polen Ada Öz, görüntü yönetmenliğini ise Ozan Sihay üstlendi. 2007 senesinde ilk demo kayıtlarını almaya başlayıp birlikte çalıştığı gruplarla Adana’da ve Akdeniz bölgesinin birçok ilinde underground konserlerde sahne alarak kendisini tanıttı. Eğitimi için İstanbul’a taşınıp Galatasaray İTM'de Müzik Prodüksiyon…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*