EDİTÖRDEN
Anasayfa / [PARANTEZ] / Light in Babylon

Light in Babylon

Bu proje, Michal Elia, Kamal, Julien Demarqueve ve Metehan Çiftçi’nin 2009 yılında İstanbul’da karşılaşmaları ile başladı.

Halk müziği yorumlarından çok özgün bestelerinin yer aldığı bugünkü “Light in Babylon” grubunu kurdular. O günden itibaren işbirliği içinde bir arada çalışan grup üyeleri, sokaklarda, kafelerde ve İstanbul’un tanınmış gösteri merkezlerinde keyifle müzik yaptılar.

Mayıs 2010’da ilk profesyonel demo albümleri olan “İstanbul”u kaydettiler. Aynı yılın yazında Avrupa’da düzenlenen festivallerde çaldılar. Zamanla Türkiye ve Ortadoğu’daki dinleyici kitlesi çoğaldı ve grubun temelleri bu ilham veren zemin üzerine kuruldu.

 

Kasım 2011’de aralarında bas gitarist, perküsyon sanatçısı ve ‘hardy-gardy’ icracısının da olduğu yeni müzisyenlerin katılımı ile ikinci demo albümleri olan “Life Sometimes Doesn’t Give You Space”i kaydettiler.

Bu proje farklı etnik yapıların ve kültürlerin kaynaşmasıdır; solist İran asıllı İsrailli, santur icracısı Türk, gitarist Fransız’dır ve çeşitli kökenlerden müzisyenlerle de el ele çalışmaya devam etmektedirler.

Müzisyenlerin günlük yaşamını etkileyen Ortadoğu’daki politik gerilimlere rağmen, grup hala son derece yaratıcıdır; yaptıkları müzik yoluyla yüreklerinde taşıdıkları tüm sevgiyi, umudu ve barışı yaymakta ve her insanın ışıkla dolu bir dünya görüşünü takip etmesini dilemektedir.

https://itunes.apple.com/us/artist/light-in-babylon/id639192190 adresinden grubun şarkılarını satın alabilir ve müzik yolculuklarında kendilerine destek olabilirsiniz.

Fotoğraflar: Gültekin Tetik

 

Web: http://www.lightinbabylon.com

FrothyTuneFrothyTuneFrothyTune

Light in Babylon
Light in Babylon
Light in Babylon
Light in Babylon

Müzik Ekspres’in grup performansları içinden sizler için seçtikleri:


Gipsy Love

 


Geut

 


The Women of Teheran

 


Bursa’nın Ufak Tefek Taşları (Feat. Ferman Akgül)

Bu proje, Michal Elia, Kamal, Julien Demarqueve ve Metehan Çiftçi’nin 2009 yılında İstanbul’da karşılaşmaları ile başladı. Halk müziği yorumlarından çok özgün bestelerinin yer aldığı bugünkü “Light in Babylon” grubunu kurdular. O günden itibaren işbirliği içinde bir arada çalışan grup üyeleri, sokaklarda, kafelerde ve İstanbul’un tanınmış gösteri merkezlerinde keyifle müzik yaptılar. Mayıs 2010’da ilk profesyonel demo albümleri olan “İstanbul”u kaydettiler. Aynı yılın yazında Avrupa’da düzenlenen festivallerde çaldılar. Zamanla Türkiye ve Ortadoğu’daki dinleyici kitlesi çoğaldı ve grubun temelleri bu ilham veren zemin üzerine kuruldu.   Kasım 2011’de aralarında bas gitarist, perküsyon sanatçısı ve ‘hardy-gardy’ icracısının da olduğu yeni…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 5 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*