EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Lousyd – Oneironaut

Lousyd – Oneironaut

2005 yılından bu yana müzikle ilgilenen ve 2017 yılından itibaren çeşitli tekli ve EP çalışmaları ile özellikle yurtdışında dikkat çeken, bu bağlamda Psychedelic Rock, Post-Rock, Stoner Rock, akustik rock ve countyr tınılarını takip eden Lousyd, psikedelik ve post-rock tınılarıyla yeni LP çalışması “Oneironaut”u dinleyicilerle buluşturdu.

Bağımsız olarak yayınlanan LP’de; sözü, müziği ve düzenlemesi Lousyd imzası taşıyan 9 İngilizce 1 Türkçe şarkı var. Bağlam ve melodik olarak şarkıların birbirine konsept içerisinde bağlandığı bu albümün kapak tasarımı da kendisine ait.

Aynı zamanda Sinema Televizyon eğitiminden gelen ve çeşitli ajanslarda deneyim kazanan Lousyd (Seha Karaöz), yeni LP’sini şu sözlerle anlatıyor:

“Bu albümün süreci, iş hayatında boğuşurken müziğime ayırmak istediğim vakit ve dünyanın acımasız ve gri sıkıcılığından kaçmak için kullandığım lusid rüya olgusuna bir övgü olarak başladı. Albüm de konsept olarak bir günümü anlatıyor diyebiliriz, eve gel, çıldır, uykuya dal, rüyaları kontrol edip kendi gerçekliğini yarat, uyku hastalıklarıyla boğuş, istemeden uyan, uykusuz kal ve işe gitmek zorunda olduğun gerçekliğiyle yüzleşirken öfkeni kontrol etmeye çalış ve bu döngüyü kırmanın yollarını düşün sonra tekrar başa dön. Konsept albümlere çocukluğumdan beri hayranlık duymuşumdur, bu yüzden her şarkı kendi ayrı hikayelesini anlatırken, albümün bir bütün halinde de bir yolculuk olmasını amaçladım,

Daha önceki EP’nin getirdiği başarıyla “dark country”
tınılarının üzerime yapışmasını istemedim, müziğimi de hem teknik hem melodik olarak bir adım öteye taşımam gerektiğini düşündüğüm için, bu albüm hayli efor gerektirdi. 10 yıl önce yazmaya başladığım bazı şarkılar var bu albümde, açılış şarkısının yükselişindeki semfonik bölümü yazmam bir seneye yakın sürdü mesela…Mastering konusunda dostum Murat Genç’ten aldığım yardım dışında albümün her şeyini kendim yapma konusundaki inadım da süreci epey uzattı diyebilirim”

Oneironaut, başta Spotify olmak üzere dijital platformlarda.

*Lousyd, Lou Reed ve Syd Barrett’in ön isimlerinin birleşmesinden Lucid Dreaming’e bir gönderme olarak oluşan bir sanatçı ismidir.

 

 

2005 yılından bu yana müzikle ilgilenen ve 2017 yılından itibaren çeşitli tekli ve EP çalışmaları ile özellikle yurtdışında dikkat çeken, bu bağlamda Psychedelic Rock, Post-Rock, Stoner Rock, akustik rock ve countyr tınılarını takip eden Lousyd, psikedelik ve post-rock tınılarıyla yeni LP çalışması “Oneironaut”u dinleyicilerle buluşturdu. Bağımsız olarak yayınlanan LP’de; sözü, müziği ve düzenlemesi Lousyd imzası taşıyan 9 İngilizce 1 Türkçe şarkı var. Bağlam ve melodik olarak şarkıların birbirine konsept içerisinde bağlandığı bu albümün kapak tasarımı da kendisine ait. Aynı zamanda Sinema Televizyon eğitiminden gelen ve çeşitli ajanslarda deneyim kazanan Lousyd (Seha Karaöz), yeni LP’sini şu sözlerle anlatıyor: “Bu albümün süreci,…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*