EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Mabel Matiz – Ya Bu İşler Ne

Mabel Matiz – Ya Bu İşler Ne

Söz ve müziği  Mabel Matiz’e düzenlemesi ise Sabi Saltiel’e ait olan “Ya Bu İşler Ne” etnik ve elektroniğin harmanlandığı sound’uyla dinleyeni ilk anda yakalayan, kalıpların dışında bir dans şarkısı olarak dikkat çekiyor.
Sanatçı şarkısını: “Son yıllarda hem kendime hem de dünyaya en çok sorduğum sorulardan biri bu. Şarkım, bireysel dertlerin ötesine ulaşmanın ve fotoğrafa çok daha geniş açılardan bakmanın derdinde” şeklinde tanımlıyor.

“Ya Bu İşler Ne”nin klip çalışmasında, Anıl Can ile birlikte yönetmenliği üstlenen Mabel Matiz, farklı bir dokuya ve renge sahip unutulmayacak bir klibe imza attı.

İzleyenlerin gözlerini bir an dahi ayıramayacağı rengarenk görüntülere sahip olan ve görüntü yönetmenliğini Eren Yıldız’ın üstlendiği klipte, Mabel Matiz’in stil danışmanlığını ve aynı zamanda klibin sanat yönetmenliğini Anıl Can üstlendi.

Sanatçının özel olarak hazırlanan kostümleri Emre Erdemoğlu, Hakan Akkaya ve Anıl Can imzası taşıyor.

15 Farklı Konsept, 15 Farklı Kostüm

Toplamda 15 ayrı konseptte çekilen ve her konseptinde farklı metaforların kullanıldığı klip, 1950’lerde başlayan ve 60’larda akım haline gelen Pop Art sanat akımından etkileniyor. Klibin görselleri, tektipleşmekte olan müzik endüstrisine ve günümüz teknolojisinin yarattığı “tüketen insan” profiline eleştiri niteliği taşıyor. Tüketirken farkına varmadığımız objeler klip içinde izleyiciye yeni birer soru ve sanat eseri olarak sunuluyor.

Mabel Matiz’den dans performansı

“Ya Bu İşler Ne” şarkısının klip çekimi için başarılı performans sanatçısı Gizem Aksu ile çalışan Mabel Matiz, şarkının ruhunu destekleyen dans performansı ile klibe farklı bir boyut getirdi. “Sözün titreşiminin ruhu dansettirdiği, bedenin evrende salındığı anlar” olarak tanımlanabilecek performansta söz harekete dönüştürüldü.

Mabel Matiz’in yepyeni şarkısı ve klibi “Ya Bu İşler Ne?” Zoom&DMC etiketiyle tüm müzik kanallarında ve dijital platformlarda yerini aldı.

 

Söz ve müziği  Mabel Matiz’e düzenlemesi ise Sabi Saltiel’e ait olan “Ya Bu İşler Ne” etnik ve elektroniğin harmanlandığı sound’uyla dinleyeni ilk anda yakalayan, kalıpların dışında bir dans şarkısı olarak dikkat çekiyor. Sanatçı şarkısını: “Son yıllarda hem kendime hem de dünyaya en çok sorduğum sorulardan biri bu. Şarkım, bireysel dertlerin ötesine ulaşmanın ve fotoğrafa çok daha geniş açılardan bakmanın derdinde” şeklinde tanımlıyor. “Ya Bu İşler Ne”nin klip çalışmasında, Anıl Can ile birlikte yönetmenliği üstlenen Mabel Matiz, farklı bir dokuya ve renge sahip unutulmayacak bir klibe imza attı. İzleyenlerin gözlerini bir an dahi ayıramayacağı rengarenk görüntülere sahip olan ve görüntü yönetmenliğini…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*