EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Mehmet Gürel – Zamboni Sokağı / Ada Müzik

Mehmet Gürel – Zamboni Sokağı / Ada Müzik

essam, yazar, yayıncı, besteci, şarkıcı, gitarist, gazeteci, film yönetmeni, kitapçı, karikatürcü” Mehmet Güreli’nin 6. Albümü “ZAMBONİ SOKAĞI” Ada Müzik etiketiyle 8 Mayıs’ta yayımlanıyor..

Kayıtları Ada Müzik stüdyosunda gerçekleşen bu albümde 98 yılından buyana dillerden düşmeyen bir Mehmet Güreli klasiği olan “Kimse Bilmez” parçası da orijinal kaydı ile yer alıyor. Albüm adını İtalya – Bolonya’daki bir sokaktan alıyor. Bu sokak Görkem Yeltan’ın sözlerini yazdığı Mehmet Gürelinin bestelediği “Mary” şarkısında da geçiyor..

“Zamboni 23 yaşında bir genç. Ölünce adını sokağa vermişler”

Bu albümün iki konuğu var: Mehmet Güreli, “Sen ve Ben” şarkısını ilk albümünden bu yana dikkatleri üzerine çeken söz yazarı ve şarkıcı “Jehan Barbur” ile birlikte seslendiriyor, “I Love You” ve “Une Ballade Contre Les Amours” adlı şarkısında ise Güreli’ye şarkılara getirdiği başarılı yorumlar ile tanınan “Eski Bando” nun kurucusu ve solisti “Eda Baba” eşlik ediyor.

Bu albümde Salah Birsel, Defne Sandalcı ve Ömer Hayyam’ın sözlerinin dışındaki tüm sözler diğer albümlerinde olduğu gibi yine “Görkem Yeltan” imzası taşıyor. Tüm besteler ise sanatçının kendisine ait.

Ayrıca albümün müzisyen kadrosunda usta isimler mevcut; Akın Eldes, Ayşe Tütüncü, Serkan Polat, Özgür Taş, Serkan Akpolat, Emre Ay, Emre Karabulut, Üner Demir, Yahya Dai, Fırat İkisivri, Erkan Özkan, Adem Temiz..

5 Mayıs’ta iTunes üzerinden ön siparişe sunulacak olan albüm 12 Mayıs ile 19 Mayıs arası sadece iTunes üzerinden satışa sunulacak ve Apple Music’te dinlemeye açılacak.

19 Mayıs’tan itibaren ise tüm dijital mecralarda yayına girecek.

(Basın Bülteni)

 

01 – Bile Bile
Söz: Görkem Yeltan  Müzik: Mehmet Güreli

02 – Kolay mı?
Söz: Görkem Yeltan   Müzik: Mehmet Güreli

03 – Zamboni Sokağı
Söz: Görkem Yeltan   Müzik: Mehmet Güreli

04 – Gecenin Yalnızlığı
Söz: Görkem Yeltan  Müzik: Mehmet Güreli

05 – Une Ballade Contre Les Amours
Söz: Salah Birsel   Müzik: Mehmet Güreli

06 – Van Gogh
Söz: Görkem Yeltan   Müzik: Mehmet Güreli

07 – Yollarda
Söz: Görkem Yeltan   Müzik: Mehmet Güreli

08 – Sen Ve Ben
Söz: Mehmet Güreli  Müzik: Mehmet Güreli

09 – Uzaktan
Söz: Görkem Yeltan  Müzik: Mehmet Güreli

10 – I Love You
Söz: Defne Sandalcı   Müzik: Mehmet Güreli

11 – Gölge Ve  Rüya
Söz: Görkem Yeltan  Müzik: Mehmet Güreli

12 – Kimse Bilmez
Söz: Ömer Hayyam    Müzik: Mehmet Güreli

 

essam, yazar, yayıncı, besteci, şarkıcı, gitarist, gazeteci, film yönetmeni, kitapçı, karikatürcü” Mehmet Güreli’nin 6. Albümü “ZAMBONİ SOKAĞI” Ada Müzik etiketiyle 8 Mayıs’ta yayımlanıyor.. Kayıtları Ada Müzik stüdyosunda gerçekleşen bu albümde 98 yılından buyana dillerden düşmeyen bir Mehmet Güreli klasiği olan “Kimse Bilmez” parçası da orijinal kaydı ile yer alıyor. Albüm adını İtalya – Bolonya’daki bir sokaktan alıyor. Bu sokak Görkem Yeltan’ın sözlerini yazdığı Mehmet Gürelinin bestelediği “Mary” şarkısında da geçiyor.. “Zamboni 23 yaşında bir genç. Ölünce adını sokağa vermişler” Bu albümün iki konuğu var: Mehmet Güreli, “Sen ve Ben” şarkısını ilk albümünden bu yana dikkatleri üzerine çeken söz yazarı ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.98 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*