EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Melisa Karakurt – Saçlarımı Mı Kessem

Melisa Karakurt – Saçlarımı Mı Kessem

Melisa Karakurt’un yeni teklisi “Saçlarımı Mı Kessem?” BBI Music Co. etiketiyle yayında.

Alternatif yerli sahnenin yeni nesil temsilcilerinden Melisa Karakurt, söz ve müziği kendisine ait olan “Saçlarımı mı Kessem?” teklisini 16 Ekim’de BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlardan dinleyicileriyle buluşturdu. Genç müzisyenin, ufak elektronik desenlerle süslenmiş alternatif bir neo-soul parçası olarak dikkatleri çeken yeni teklisi dijital platformlarda yayında!

2018 yılı sonunda yeniden yorumladığı anonim eser “Bir Fırtına Tuttu Bizi” ile sesini geniş kitlelere duyuran Melisa Karakurt, ardından söz-müziği yine kendisine ait olan “Bi Cesaretle Gel” parçası ve son olarak Temmuz 2020’de şarkının akustik versiyonunu müzikseverlerle buluşturdu.

Müzisyenin yeni teklisi “Saçlarımı mı Kessem?” geleni, yeniliği ve değişimi içimize buyur etmek kadar bırakmayı da bilmenin önemine gönderme içeriyor. Bunu öğrenmeye çalışırken zorlanan ve kabullenmekten kaçan insan, kimi zaman susuyor ve kendisini melankolik sonsuz bir çembere sokan duyguların esiri olmayı seçiyor. Sorduğu soruyla birlikte saçını kesen kadın şarkısını, “artık birbirine iyi gelmediğini görüp vedalaşabilen ve hayatta hissettirmeyen duyguları terkedebilen” insanlara ithaf ediyor. Çünkü ‘bırakınca’ sonsuza kadar kaybetmiyor, o an bizi ağlatan, saçımızı kestiren duyguya bir anda dönüşüp ölene dek öyle kalmıyoruz.

Melisa Karakurt’un yeni teklisi “”Saçlarımı mı Kessem?”, bir kadının yaşadığı dönemsel bunalım üzerinden özgürleşme sürecini yansıtıyor. Şarkıyla beraber çıkacak olan animasyon klip de bu hissiyatın derinleştirilmesine ve dinleyicilerle özel bir bağ kurmasına yardımcı olacak. “Saçlarımı mı Kessem?”den sonra gelecek olan “Nefes” parçası da bu sürecin ardından kafeslerini kırmış bir kadını konu alacak ve hem görsel hem de müzikal bütünlük açısından devam niteliğinde olacak.

Altyapısında tüm bu duyguları barındıran sözleri ve müziği ile Melisa Karakurt’un yeni teklisi “Saçlarımı mı Kessem?” 16 Ekim 2020 Cuma günü BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

Söz & Müzik: Melisa Karakurt
Aranje & Kayıt: Kaan Arslan
Mix & Mastering: Orçun Ayata
Artwork & Animasyon Video: Hazal Günal (a.k.a. Glennis)

Melisa Karakurt Hakkında

Müzikal yolculuğuna ilkokulda gittiği gitar kursuyla başlayan Melisa Karakurt, 2015 yılında müzikal üretimlerine hız verdi. Boğaziçi Caz Korosu seçmelerinde başarılı olan ve 2017’de Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda finalist olarak yer alan müzisyen ilk single çalışması “Onlarca Yüzlerce Binlerce”yi 2018 yılında yayınladı. Sonrasında Taylan Öner ile birlikte yaptığı “Aniden” şarkısı ve hemen ardından türkü yorumu “Bir Fırtına Tuttu Bizi” dijitalde en çok dinlenen şarkıları oldu.

Melisa Karakurt, sosyal medya üzerinden yayınladığı cover videoları ve diğer sanatçılar ile yaptığı müzikal işbirlikleri ile hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Şarkılarında “umut”un varlığını hep hissettiren, samimiyet ve paylaşıma önem veren müzisyen, 2020 Mart ayında yayınladığı ”Bi’ Cesaretle Gel” ile soul müziğe göz kırpmayı ihmal etmiyor. Melisa Karakurt, akustik versiyonunu da yayınladığı şarkısında, endişeyi ve korkuyu bile kendi içinde güneşli bir mutlulukla, cesaret veren bir tavır içinde anlatıyor.

 

Söz & Müzik: Melisa Karakurt
Aranje & Kayıt: Kaan Arslan
Mix & Mastering: Orçun Ayata
Artwork & Animasyon Video: Hazal Günal (a.k.a. Glennis)

 

 

Melisa Karakurt'un yeni teklisi "Saçlarımı Mı Kessem?" BBI Music Co. etiketiyle yayında. Alternatif yerli sahnenin yeni nesil temsilcilerinden Melisa Karakurt, söz ve müziği kendisine ait olan “Saçlarımı mı Kessem?” teklisini 16 Ekim'de BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlardan dinleyicileriyle buluşturdu. Genç müzisyenin, ufak elektronik desenlerle süslenmiş alternatif bir neo-soul parçası olarak dikkatleri çeken yeni teklisi dijital platformlarda yayında! 2018 yılı sonunda yeniden yorumladığı anonim eser “Bir Fırtına Tuttu Bizi” ile sesini geniş kitlelere duyuran Melisa Karakurt, ardından söz-müziği yine kendisine ait olan “Bi Cesaretle Gel” parçası ve son olarak Temmuz 2020’de şarkının akustik versiyonunu müzikseverlerle buluşturdu. Müzisyenin yeni teklisi…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*