EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Merih Aşkın – Aşıklarda Olmaz Hile / Kalan Müzik

Merih Aşkın – Aşıklarda Olmaz Hile / Kalan Müzik

Merih Aşkın üçüncü solo albümü ”Aşıklarda Olmaz Hile” ile yeniden dinleyicileriyle buluşuyor.

2013 yılında ”Siret” ve 2015 yılında yayınlanan ”Terennüm” albümlerinden sonra yine Kalan Müzik etiketiyle yayınlanacak albümde, aralarında Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Mahzuni Şerif , Sadık Miskini, Hasan Kaplani gibi Anadolu’da yaşamış çeşitli aşıklara ait on adet deyiş ve türkü yer alıyor.

Tüm eserlerin düzenlemesi ve enstrüman icraları kendine has bir biçimle Merih Aşkın tarafından yapılan albümde, Perküsyon’da Kerem Can Aslan, Keman’da Şervan Ayaz, Klarnet’te Caner Malkoç, Rebab’ta Ali Saran Merih Aşkın’a eşlik ediyor. Kalan Müzik Stüdyoları’nda kaydedilen albümün Mix ve Mastering işlemleri Zeynel Günbek ve Alican Özbuğutu tarafından gerçekleştirildi.

Albümde bir eserde ise, Anadolu Müziği’nin önemli ve yaratıcı müzisyenlerinden Ali Rıza Albayrak, sesi ve sazıyla Merih Aşkın’a konuk oldu.

”Aşıklarda Olmaz Hile” bu albümün gerçekleşmesini isteyen ve büyük destek veren, geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz Anadolu Müziği’nin ölümsüz hazinesi Hasan Saltık’a ithaf edilmiştir.

 

Merih Aşkın üçüncü solo albümü ''Aşıklarda Olmaz Hile'' ile yeniden dinleyicileriyle buluşuyor. 2013 yılında ''Siret'' ve 2015 yılında yayınlanan ''Terennüm'' albümlerinden sonra yine Kalan Müzik etiketiyle yayınlanacak albümde, aralarında Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Mahzuni Şerif , Sadık Miskini, Hasan Kaplani gibi Anadolu'da yaşamış çeşitli aşıklara ait on adet deyiş ve türkü yer alıyor. Tüm eserlerin düzenlemesi ve enstrüman icraları kendine has bir biçimle Merih Aşkın tarafından yapılan albümde, Perküsyon'da Kerem Can Aslan, Keman'da Şervan Ayaz, Klarnet'te Caner Malkoç, Rebab'ta Ali Saran Merih Aşkın'a eşlik ediyor. Kalan Müzik Stüdyoları'nda kaydedilen albümün Mix ve Mastering işlemleri Zeynel Günbek ve Alican Özbuğutu tarafından…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*