Anasayfa / SINGLE / EP / Mesut Yılmaz – Daire:5

Mesut Yılmaz – Daire:5

Mesut Yılmaz yeni EP çalışması “Daire:5” ile rock tınılarının izinden gitmeyi sürdürüyor.

Müzik kariyeri boyunca bir albüm, tekliler ve EP çalışmalarının yanı sıra proje albümlerde de yer devam eden Rock müziğin başarılı isimlerinden Mesut Yılmaz, ILS Vision Music etiketiyle prodüksiyonu kendisinin üstlendiği yeni EP çalışması ”Daire: 5” ile ile yeniden sahnede.

4 şarkının yer aldığı EP’de “Şimdi Lütfen” ve “Düşe Kalka”nın düzenlemeri Yılmaz’a, “Zombiler Bizi Öper” ve  “Kal Biraz”ın düzenlemeleri ise Yılmaz & Deniz Güneysel ortak çalışmasına ait.  EP’sini pandemi dolayısıyla Stüdyo Door’s adını verdiği  ev stüdyosunda Barış Yetgin’in mix-masteringi ile kaydeden Yılmaz’a elektroda Emre Yılmaz, basta Cihan Reşit Köse (Şimdi Lütfen, Zombiler Bizi Öper) ve Enes Atakan Ertekin (Kal Biraz, Düşe Kalka), klavyede Oğulcan İlk, bateride Mehmet Berke Erdoğan eşlik ederken, “Zombiler Bizi Öper”de ise saksafonda Özcan Karakoç, trompette Bayram Eren Kurt ve trombonda Yunus Yağcılar’dan oluşan üflemeli grubu eşlik etti.

Yılmaz, “Daire: 5”i şu sözlerle anlatıyor: “Pandeminin başlangıcından bu yana süren bu çalışmanın demo kayıtlarını evde, salonda yada yatak odasında kaydetmeye başladım. Bu süreç içinde çeşitli nedenlerden dolayı pek çok ev değiştirdim, her kaldığım yerde demoları kaydetmeye devam ettim. Sonunda başka bir eve taşındım, yine bir odada müzisyen grubumla birlikte kaydetmeye başladık. Ev stüdyosuna da Stüdyo Door’s ismini verdik! Taksim Tünel’deki birstüdyoda ‘Zombiler Bizi Öper’ için kaydettiğimiz üflemeliler hariç her şeyi evde kaydettik. Deniz Güneysel de işin başında kayıt ve düzenlemelerde bize destek oldu. Sonra bir şey fark ettim; bu süreçte şarkıları yazdığım yer dahil dört yere taşındım ve hepsi ‘Daire: 5’ti! Her gelen müzisyen ‘Daire kaç ağabey?’ diyordu ve bir de pek çok anı oluştu bu ‘Daire: 5’lerde, tabi ki EP’ye ismini vermesi de kaçınılmazdı! Bu dört farklı yerin bana kattığı hem kendimdeki hem de şarkılarımın hissiyatındaki değişiklikleri EP çalışmamda aktarmaya çalıştım. Şimdi ise dinleme sırası sizde!”

 

Mesut Yılmaz yeni EP çalışması "Daire:5" ile rock tınılarının izinden gitmeyi sürdürüyor. Müzik kariyeri boyunca bir albüm, tekliler ve EP çalışmalarının yanı sıra proje albümlerde de yer devam eden Rock müziğin başarılı isimlerinden Mesut Yılmaz, ILS Vision Music etiketiyle prodüksiyonu kendisinin üstlendiği yeni EP çalışması ”Daire: 5” ile ile yeniden sahnede. 4 şarkının yer aldığı EP’de “Şimdi Lütfen” ve “Düşe Kalka”nın düzenlemeri Yılmaz’a, “Zombiler Bizi Öper” ve  “Kal Biraz”ın düzenlemeleri ise Yılmaz & Deniz Güneysel ortak çalışmasına ait.  EP’sini pandemi dolayısıyla Stüdyo Door’s adını verdiği  ev stüdyosunda Barış Yetgin’in mix-masteringi ile kaydeden Yılmaz’a elektroda Emre Yılmaz, basta Cihan Reşit Köse…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*