EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Minas Ceylin – Hep Acı Tektim / Kınay Global

Minas Ceylin – Hep Acı Tektim / Kınay Global

İlk albümü “Kaybolursam Şarkı Söyle”yi geçen sene tam da bu zamanda yayınlayan Minas Ceylin’den bir sene sonra bu kez farklı bir albüm: Hep Acı Tektim. Albümden ilk şarkı ve ilk klip yeni yılın ilk gününde “Güneş Aşk Teorisi” isimli şarkısına gelmişti. Ve şimdi albüm karşımızda.

Ceylin; Kınay Global etiketi ile yayınlanan albümü şöyle anlatıyor.

 

“Hep Acı Tektim” huzurlarınızda… Tüm şarkılar benim tarafımdan yazıldı, benim tarafımdan düzenlendi; evde, sadece 40 dakikada hem çaldım, hem söyledim hem de kaydettim… Bir şarkıda yanlış akor bastım öyle kaldı, bir şarkıda sesim çatladı öyle kaldı, bir şarkıda gözüm doldu ve sesim kısıldı… Öyle kaldı. İstedim ki sanki odamda oturmuşuz ben çalıp söylüyorum gibi duyulsun…

2005’ten 3 ay öncesine kadar yazdığım ve kenarda duran bazı şarkılarımı evde kendi kendime çaldığım haliyle bir araya getirmek, ve bir “tek başınalık” albümü hazırlamak istedim ve tam istediğim gibi oldu.

Bu ev albümüne inanarak yayınlayan ve benim gibi bir deliden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Murat Kınay’a evdeki kayıtlarımı dinlenebilir yapan canım yol arkadaşım Doğan Aşkıner’e,  ilhamıyla albüme ad veren eşsiz şair İsmail Aslan’a, Oğuzhan Duman’a Mahmut Akif Ok’a ve Burcu Tatlıses’e, bu albümdeki tüm destekleri için teşekkür ederim. En çok da üretimle örülü bir hayat seçtiğim ve bu hayatın savaşçısı olduğum için kendime teşekkür ederim.

 

Ceylin 2020 yılında albümünün lansman konserini verdikten sonra pandemi süreci başlamıştı ama müziğe ara vermemiş yine akustik kayıtlar yayınlamış, DJ Uğur Çelik ile de ortak çalışmalara imza atmıştı.

Müzik Ekspres’te “Minas’ın Kulakları” köşesinden de takip ettiğiniz müzisyen dostumuzun yeni albümünde de yanındayız ve güzel dinleyiciler diliyoruz kendisine.

 

 

İlk albümü "Kaybolursam Şarkı Söyle"yi geçen sene tam da bu zamanda yayınlayan Minas Ceylin'den bir sene sonra bu kez farklı bir albüm: Hep Acı Tektim. Albümden ilk şarkı ve ilk klip yeni yılın ilk gününde "Güneş Aşk Teorisi" isimli şarkısına gelmişti. Ve şimdi albüm karşımızda. Ceylin; Kınay Global etiketi ile yayınlanan albümü şöyle anlatıyor.   “Hep Acı Tektim” huzurlarınızda... Tüm şarkılar benim tarafımdan yazıldı, benim tarafımdan düzenlendi; evde, sadece 40 dakikada hem çaldım, hem söyledim hem de kaydettim... Bir şarkıda yanlış akor bastım öyle kaldı, bir şarkıda sesim çatladı öyle kaldı, bir şarkıda gözüm doldu ve sesim kısıldı... Öyle kaldı.…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*