EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / move! – Çareler

move! – Çareler

move! ”Çareler” isimli ilk teklisi ile müzik dünyasına giriş yapıyor.

2019 yılında KOMA REDAKTE grubunun dağılmasının ardından kurulan move! grubu ; Türkçe Rap’te alışılanın dışarısına çıkarak, tamamen canlı enstrümanlarla kaydettiği, içerisinde Rap, Blues ve Rock tınılarını barındıran ”Çareler” isimli ilk teklisini 3 haftada tamamlanan animasyon bir klip ile müzik dünyasına buluşturdu.

Söz, müzik ve düzenlemeleri gruba ait olan, animasyonlarını ve çizimlerini grubun vokali Nekre’nin yaptığı ”Çareler” Arpej Yapım Etiketi ile yayınlandı. Grupta vokaller ve tuşlu çalgılarda Nekre, gitar ve back vokalde Erkan Çetinkaya, bass gitarda Sinan Çalışkan ve davulda Mehmet Can Aksu yer alıyor. Şarkının mixlerinde Burak Yıldırım ve masteringde ise Alen Konakoğlu’nun imzası bulunuyor.

 

move! Hakkında

move! 2018 yılında grubun vokali Nekre’nin Koma Redakte isimli grubu dağıtmasından bir sene sonra 2019 yılında kurulmuştur. ”Harekete Geç!” ”Kıpırda!” anlamına gelen move! bünyesinde bir çok tarz barındırmaktadır ve kendisini rap gruplarından ayıran özellikleri ise grupta elektro gitar,bass gitar,klavye ve davul gibi canlı enstrümanları kullanıyor olmalarıdır. Özellikle Reggae, Rap ve Blues’u tercih eden move! zaman, zaman Hard Rock ile Rap müziği harmanlamayı da seviyor. Grupta vokaller ve klavye’de Nekre, elektro gitarlar ve back vokalde Erkan Çetinkaya, davullarda Mehmet Can Aksu ve Bass gitarda Sinan Çalışkan yer alıyor. ilk teklisi ”Çareler” 2020 Eylül ayında Arpej Yapım etiketi ile yayınlanmıştır.

 

 

move! ''Çareler'' isimli ilk teklisi ile müzik dünyasına giriş yapıyor. 2019 yılında KOMA REDAKTE grubunun dağılmasının ardından kurulan move! grubu ; Türkçe Rap'te alışılanın dışarısına çıkarak, tamamen canlı enstrümanlarla kaydettiği, içerisinde Rap, Blues ve Rock tınılarını barındıran ''Çareler'' isimli ilk teklisini 3 haftada tamamlanan animasyon bir klip ile müzik dünyasına buluşturdu. Söz, müzik ve düzenlemeleri gruba ait olan, animasyonlarını ve çizimlerini grubun vokali Nekre'nin yaptığı ''Çareler'' Arpej Yapım Etiketi ile yayınlandı. Grupta vokaller ve tuşlu çalgılarda Nekre, gitar ve back vokalde Erkan Çetinkaya, bass gitarda Sinan Çalışkan ve davulda Mehmet Can Aksu yer alıyor. Şarkının mixlerinde Burak Yıldırım ve masteringde…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.6 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*