EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Murat Güneş – Canlı Cenaze

Murat Güneş – Canlı Cenaze

 

Geçtiğimiz aylarda söyleşi konuğumuz da olmuştu sevgili Murat Güneş ve üzerinde çalıştığı ilk stüdyo albümüne dair ilk ipuçlarını bizlerle paylaşmıştı. Bu albümünün yanı sıra arada başka müzisyen dostlarına verdiği şarkılarını da kendisinden dinleyeceğimizi de söylemişti ve o süreç içinde de “Sen İstanbul’sun” karşımıza çıkmıştı. Yine aynı söyleşi içinde “yakın zamanda yine başka kimlerden şarkılarını dinleyeceğiz?” sorusuna da yanıt almıştık ki o isimlerden biri Işıl Yücesoy’du. Ve o şarkı cuma günü dinleyicileri ile buluştu. Sırada Hadise’nin yeni şarkısında buluşacağız.

Aynı günün tek Güneş sürprizi bu değildi ve yeni şarkısı “Canlı Cenaze için de bir heyecanı vardı kendisinin ve dinleyicisinin ki o da klibi ile birlikte aynı gün yayına açıldı. Aynı söyleşimiz içinde “Bu Sene Murat Güneş’in yılı olacak” dediğimde samimiydim ki tüm hızı ve enerjisi ile yeniden karşımızdaydı.

Yeni şarkısının sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Semih Gönder’e ait, bir önceki klibinde Paris sokaklarında dolaşan müzisyen bu kez adres olarak Berlin’de karşımıza çıkıyordu ve yine klibini Tolga Doğruer yönetiyordu. Buradan da şu anlaşılıyordu ki kimya artık tamamen tutmuştu ve Güneş, Gönder, Doğruer üçlüsü adeta bir hikayenin parçası içinde her biri ayrı bir anlatıcıydı. Bir sonraki şarkıyı, düzenlemeyi, ve klibi beklemek için de ayrı bir heyecan sebebi olmuştu bu. Bir albümün ya da projenin en güzel devam etme sebebi ya da işlemesi kesinlikle doğru ekip ile yol alınması gerekliliği burada da bu açık ve net, her şey fazlası ile mükemmel.

Bazen bir şarkı dinliyorum dikkat etmemiş oluyorum, künyesinde sözü ve müziği sevgili Murat çıkıyor, o dönemlerde belki de çok az kişinin dikkatini çeken bu durumun belki de gizli kahramanı artık daha çok ön planda ve hepsinin olduğu gibi yeni şarkılarının da daha bir aşkla, daha bir iddialı arkasında aslında. Evet bir söyleşimiz var, birçok şarkısı, çok anısı, hikayesi var eminim devamında; belki de bir gün bir özel söyleşi yapabilir ve tüm o şarkılarının hikayelerine de ayrı ayrı dokunabiliriz; bir de bu albümü koleksiyoncu olarak ayrıca bir plak olarak da sahiplenmek isteyebiliriz de, bu dilek de burada dursun ve en yeni, üstelik çok güzel de olan “Canlı Cenaze” iyi gelsin hepimize şimdilik.

Kadri Karahan / Editörün Notu

 

https://www.youtube.com/watch?v=vyCi1IQUBWs&ab_channel=MuratG%C3%BCne%C5%9F   Geçtiğimiz aylarda söyleşi konuğumuz da olmuştu sevgili Murat Güneş ve üzerinde çalıştığı ilk stüdyo albümüne dair ilk ipuçlarını bizlerle paylaşmıştı. Bu albümünün yanı sıra arada başka müzisyen dostlarına verdiği şarkılarını da kendisinden dinleyeceğimizi de söylemişti ve o süreç içinde de "Sen İstanbul'sun" karşımıza çıkmıştı. Yine aynı söyleşi içinde "yakın zamanda yine başka kimlerden şarkılarını dinleyeceğiz?" sorusuna da yanıt almıştık ki o isimlerden biri Işıl Yücesoy'du. Ve o şarkı cuma günü dinleyicileri ile buluştu. Sırada Hadise'nin yeni şarkısında buluşacağız. Aynı günün tek Güneş sürprizi bu değildi ve yeni şarkısı "Canlı Cenaze için de bir heyecanı vardı kendisinin ve dinleyicisinin…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.78 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*