EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Murat İşbilen Ensemble – Düşler / Kalan Müzik

Murat İşbilen Ensemble – Düşler / Kalan Müzik

Repertuarında kendi beste ve düzenlemelerine yer veren grup, adını ülkemizin başarılı gitaristlerinden ve bestecilerinden olan grubun kurucusu Murat İşbilen’den almıştır. Bugüne kadar sadece gitar performansları ile dinleyicisiyle buluşan müzisyen, bu projesinde kendi beste ve düzenlemelerini farklı enstrümanlarla renklendirmiş ve sahneye taşımıştır.

Çok geniş bir yelpazeden müzikseverlere seslenen grubun, gerek katılmış oldukları festivallerde gerekse düzenlemiş oldukları özel konserlerde yaratmış oldukları müzikal etki, dinleyicilere duygulu, neşeli ve coşkulu anlar yaşatmaktadır.

Grup, kendi beste ve düzenlemeleri dışında popüler olmuş ve sevilerek dinlenen dünya müziklerinden de örnekler sunmaktadır.

Hasan Saltık’ın yapımcılığını üstlendiği albümde Murat İşbilen’e başarılı müzisyenler Hasan Aldemir, Gülçin Keskin, Güray Demir ve Serdar Güzelişler eşlik etmiştir.

01 – Düşler
02 – Karatoprak
03 – Gülümcan
04 – Asi Nehir
05 – Mavi Nil
06 – Yağmur
07 – Sahra
08 – Sevdim Bir Genç Kadını
09 – Hekimoğlu
10 – Gitme

(Basın Bülteni)

Repertuarında kendi beste ve düzenlemelerine yer veren grup, adını ülkemizin başarılı gitaristlerinden ve bestecilerinden olan grubun kurucusu Murat İşbilen'den almıştır. Bugüne kadar sadece gitar performansları ile dinleyicisiyle buluşan müzisyen, bu projesinde kendi beste ve düzenlemelerini farklı enstrümanlarla renklendirmiş ve sahneye taşımıştır. Çok geniş bir yelpazeden müzikseverlere seslenen grubun, gerek katılmış oldukları festivallerde gerekse düzenlemiş oldukları özel konserlerde yaratmış oldukları müzikal etki, dinleyicilere duygulu, neşeli ve coşkulu anlar yaşatmaktadır. Grup, kendi beste ve düzenlemeleri dışında popüler olmuş ve sevilerek dinlenen dünya müziklerinden de örnekler sunmaktadır. Hasan Saltık’ın yapımcılığını üstlendiği albümde Murat İşbilen’e başarılı müzisyenler Hasan Aldemir, Gülçin Keskin, Güray Demir ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.89 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*