EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / NA!F’ten Manifaturacılar Çarşısı’na Özel Kayıt: Unkapanı Session

NA!F’ten Manifaturacılar Çarşısı’na Özel Kayıt: Unkapanı Session

NA!F’in kendine ait parçalarının, doğaçlama bir üslupla kaydedildiği, o ana özel ve tekil bir kayıt olan “UNKAPANI SESSION”, Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar projesi kapsamında İMÇ’de yer alan 5533’te kaydedildi.

Şarkılarını dinleyen kişiyi kendi duygu ve hatıralarında yolculuğa çıkarmayı amaçlayan NA!F, dinleyicileriyle bir araya geldiğinde enstrümanlarıyla konuşan bir hikaye anlatıcılığı görevini üstleniyor. NA!F, parçalarında herhangi bir genre kısıtı altında kalmazken, post-rock/ambient çizgisine yakın ancak keskin çizgilerle sınırları tanımlanamayacak şekilde farklı türler arasında geziniyor.

Can Altay ve Saz Arkadaşları tarafından kurgulanan ve Amira Arzık prodüktörlüğünde hayata geçirilen Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar projesi kapsamında gerçekleştirilen “UNKAPANI SESSION” kaydı, NA!F için  çok ayrıcalıklı bir anlam taşıyor. NA!F ’in online mecralarda ve canlı performanslarında dinleyicisiyle buluşturduğu parçaların, kaydın gerçekleştirildiği İMÇ ’nin ve MÇPS projesinin ruhuna özel olarak kaydedilen 30 dakikalık bir set ile karşılaşıyoruz.
Türkiye müzik piyasasında, bir dönem alt kültür müziğe ev sahipliği yapmış İMÇ ’ye saygı duruşu olarak nitelenen bu kayıt, dinleyecek kişiler için bütünsel bir yolculuk vaat ediyor.

n

 

NA!F’in kendine ait parçalarının, doğaçlama bir üslupla kaydedildiği, o ana özel ve tekil bir kayıt olan “UNKAPANI SESSION”, Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar projesi kapsamında İMÇ’de yer alan 5533’te kaydedildi. Şarkılarını dinleyen kişiyi kendi duygu ve hatıralarında yolculuğa çıkarmayı amaçlayan NA!F, dinleyicileriyle bir araya geldiğinde enstrümanlarıyla konuşan bir hikaye anlatıcılığı görevini üstleniyor. NA!F, parçalarında herhangi bir genre kısıtı altında kalmazken, post-rock/ambient çizgisine yakın ancak keskin çizgilerle sınırları tanımlanamayacak şekilde farklı türler arasında geziniyor. Can Altay ve Saz Arkadaşları tarafından kurgulanan ve Amira Arzık prodüktörlüğünde hayata geçirilen Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar projesi kapsamında gerçekleştirilen “UNKAPANI SESSION” kaydı, NA!F için  çok ayrıcalıklı bir…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*