EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Nazdrave X Rap ‘‘Live at Hayyam / Lin Records

Nazdrave X Rap ‘‘Live at Hayyam / Lin Records

Nazdrave x Rap projesi MC’lerin sevilen şarkıları ile caz ve rock soundunu bir araya getiriyor.

Türkiye’nin önde gelen rap, hiphop MC ve prodüktörleri ve son dönemin en üretken müzisyenlerinden oluşan Nazdrave grubunun bir araya geldiği ‘Nazdrave x Rap’ projesi Youtube’da yayımlanan performans videoları ile beğeni toplamış ardından gerçekleşen konser serisiyle de adından sıkça söz ettirmişti.

Yedi parçadan oluşan albüm, grubun turne öncesi prova için toplandığı Hayyam Stüdyoları’ndaki canlı kayıtlarından oluşuyor.

Projenin bu seferki ayağında ise yayınlanan videoların kayıtları albümleştiriliyor. Ayben, Da Poet, Kamufle ve Ağaçkakan projeye sevilen şarkılarıyla katkıda bulunurken, başarılı müzisyenler Serhan Erkol, Eylül Biçer, Çağrı Sertel, Cenk Turanlı ve Ediz Hafızoğlu kendilerine has çalımları ve düzenlemeleriyle şarkıları başka bir boyuta taşıyor.

Kayıt: Sinan Sakızlı

Kayıt Asistanı: Ceylan Akçar

Mix&Mastering: Sinan Sakızlı

Kapak Tasarımı: Yiğit Gürevin

 

 

Nazdrave x Rap projesi MC’lerin sevilen şarkıları ile caz ve rock soundunu bir araya getiriyor. Türkiye’nin önde gelen rap, hiphop MC ve prodüktörleri ve son dönemin en üretken müzisyenlerinden oluşan Nazdrave grubunun bir araya geldiği ‘Nazdrave x Rap’ projesi Youtube’da yayımlanan performans videoları ile beğeni toplamış ardından gerçekleşen konser serisiyle de adından sıkça söz ettirmişti. Yedi parçadan oluşan albüm, grubun turne öncesi prova için toplandığı Hayyam Stüdyoları’ndaki canlı kayıtlarından oluşuyor. Projenin bu seferki ayağında ise yayınlanan videoların kayıtları albümleştiriliyor. Ayben, Da Poet, Kamufle ve Ağaçkakan projeye sevilen şarkılarıyla katkıda bulunurken, başarılı müzisyenler Serhan Erkol, Eylül Biçer, Çağrı Sertel, Cenk Turanlı…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*