Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Nejdet Elmas – Parçala Nejdet

Nejdet Elmas – Parçala Nejdet

Şubat ayında Myths & Synths albümünü platformlara yükleyen Nejdet Elmas daha sonra Haziran ayında Kalb!k!r!klar albümünü platformlara yükleyip bu iki albümden tekliler salmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise taze çıkan Parçala Nejdet albümü yayımlandı!

Lo-fi, boom bap ve triphop türlerinin yolunda ilerleyen ve günümüz hip-hop soundına yakın tınlayan – oldschool havaya sahip olan albüm, epey uzun sürede toparlanan sample’ları merkezde topluyor ve atmosfer olarak sert ve tempolu şarkılardan oluşuyor.

Ayrıca albümün yapım aşamasında Korg Ms-20 ve Microkorg 2500 (analog synth) ve Roland SP404SX (Drum Machine ve Sampler) ile kompozisyonlar sentezlediğini belirten Nejdet, 2 yıllık süreçte albümün bittiğini ekliyor.
Bu albümün peşinden gelecek olan ‘Tramundana Beat Tape’ isimli albümden tekliler ise yolda!

Albüme şimdilik Spotify, ilerleyen yakın zamanlarda ise Youtube ve Bandcamp üzerinden erişebilirsiniz.

Şubat ayında Myths & Synths albümünü platformlara yükleyen Nejdet Elmas daha sonra Haziran ayında Kalb!k!r!klar albümünü platformlara yükleyip bu iki albümden tekliler salmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise taze çıkan Parçala Nejdet albümü yayımlandı! Lo-fi, boom bap ve triphop türlerinin yolunda ilerleyen ve günümüz hip-hop soundına yakın tınlayan - oldschool havaya sahip olan albüm, epey uzun sürede toparlanan sample'ları merkezde topluyor ve atmosfer olarak sert ve tempolu şarkılardan oluşuyor. Ayrıca albümün yapım aşamasında Korg Ms-20 ve Microkorg 2500 (analog synth) ve Roland SP404SX (Drum Machine ve Sampler) ile kompozisyonlar sentezlediğini belirten Nejdet, 2 yıllık süreçte albümün bittiğini ekliyor. Bu albümün peşinden gelecek…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*