EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Nilipek. – Uydurduğumuz Oyunlarla

Nilipek. – Uydurduğumuz Oyunlarla

İki yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan Uydurduğumuz Oyunlarla, sanatçının türler arasında zorlanmadan gezindiği bir tuhaf pop albümü. Politik bir sembolizmi yenilikçi düzenlemelerle birleştirdiği parçalar, dinleyiciye kırk beş dakikalık kesintisiz bir yolculuk vaat ediyor. Albüm aynı zamanda 2015’teki ilk albümden bu yana Nilipek.’in müzik evriminin de bir özeti.

Nilipek., albümü bir bağımsızlık öyküsü olarak tanımladığını söylüyor. “Bu albümdeki şarkılar bizi olduğumuz yerde tutan, bizi biz olmaktan alıkoyan, bizi kısıtlayan yalanlara, insanlara, durumlara, biraz da kendimize yazıldı,” diye açıklıyor Nilipek., “Belki de bu yüzden üretim sürecinde de en bağımsız hissettiğim albüm bu oldu.”

Yapım sürecini Berkay Küçükbaşlar, Nilipek. ve Taner Yücel’in bir arada üstlendiği kayıtlarda Nilipek.’e Berkay Küçükbaşlar (davul), Ozan Kısaparmak (bas gitar), Özgür Çıtır (gitar) ve Taner Yücel (tuşlular ve ses tasarım) eşlik ediyor. Altuğ Öncü, Burhan Hasdemir, Gökçe Gürçay, Ercan Bektaş Ülger gibi isimlerin de konuk olduğu albümde Kamil Hajiyev’in vokallerde, Sahand Lesani’nin gitarlarda, Oğuzcan Bilgin’in de üflemelilerde yer aldığı No Land düeti Baykuş dikkat çekiyor. Albümün miksi Emre Malikler’e, masteringi ise Everett Young’a ait. Albüm kapak görseli Volkan Aslan imzasını taşırken, albüm fotoğrafları Elif Tekneci ve Nur Şevval Yılmaz’ın objektifinden.

 

 

İki yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan Uydurduğumuz Oyunlarla, sanatçının türler arasında zorlanmadan gezindiği bir tuhaf pop albümü. Politik bir sembolizmi yenilikçi düzenlemelerle birleştirdiği parçalar, dinleyiciye kırk beş dakikalık kesintisiz bir yolculuk vaat ediyor. Albüm aynı zamanda 2015’teki ilk albümden bu yana Nilipek.’in müzik evriminin de bir özeti. Nilipek., albümü bir bağımsızlık öyküsü olarak tanımladığını söylüyor. “Bu albümdeki şarkılar bizi olduğumuz yerde tutan, bizi biz olmaktan alıkoyan, bizi kısıtlayan yalanlara, insanlara, durumlara, biraz da kendimize yazıldı,” diye açıklıyor Nilipek., “Belki de bu yüzden üretim sürecinde de en bağımsız hissettiğim albüm bu oldu.” Yapım sürecini Berkay Küçükbaşlar, Nilipek. ve Taner Yücel’in…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*