EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Onur Dinç – Bir Baktım Ki

Onur Dinç – Bir Baktım Ki

Y kuşağının kent ozanlığı geleneğinden gelen temsilcisi olma yolundaki Onur Dinç, ilk tekli (single) albümü “Bir Baktım Ki” ile müzik piyasasına giriş yapıyor.

Söz ve müziği Onur Dinç’e, aranjmanı Çağrı Sertel’e ait şarkı, akustik ve modern bir tarzla dinleyicilerinin karşısına çıkıyor. Klibin yönetmen koltuğunda ise başarılı yönetmen Gazali Görüryılmaz oturuyor.

Çocukluğundan itibaren şarkıcı-şarkı yazarı ekolünden etkilenen Onur Dinç’in ilk teklisi Bir Baktım Ki’de; Çağrı Sertel, Derya Türkan, Volkan Hürsever, Ediz Hafızoğlu gibi Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri yer alıyor.

Müzisyen bir ailede büyüyen Onur Dinç, ilk teklisi Bir Baktım Ki’nin uzun bir hikâye kitabının ilk hikâyesi olduğunu ve daha anlatacağı çok hikayenin olduğunu belirtiyor.

 

Söz – Müzik: Onur Dinç

Yapım: DMC
Aranjör: Çağrı Sertel
Piyano: Çağrı Sertel
Kontrbas: Volkan Hürsever
Davul: Ediz Hafızoğlu
İstanbul Kemençesi: Derya Türkan
Ses Mühendisi: Sinan Sakızlı
Stüdyo: Hayyam Stüdyoları
Mix-Mastering: Erim Arkman

Yönetmen: Gazali Görüryılmaz
Sanat Direktörü: Ali Can Baytok
Kapak Tasarım: Beda Kan
Kapak Fotoğrafı: Umut Deniz Akyel
Logo Tasarım: Ali Can Baytok

Stilist: İpek Ersoy
Makyaj: Simla Soğancı
Saç: Serkan Tatar

 

Y kuşağının kent ozanlığı geleneğinden gelen temsilcisi olma yolundaki Onur Dinç, ilk tekli (single) albümü “Bir Baktım Ki” ile müzik piyasasına giriş yapıyor. Söz ve müziği Onur Dinç’e, aranjmanı Çağrı Sertel’e ait şarkı, akustik ve modern bir tarzla dinleyicilerinin karşısına çıkıyor. Klibin yönetmen koltuğunda ise başarılı yönetmen Gazali Görüryılmaz oturuyor. Çocukluğundan itibaren şarkıcı-şarkı yazarı ekolünden etkilenen Onur Dinç’in ilk teklisi Bir Baktım Ki’de; Çağrı Sertel, Derya Türkan, Volkan Hürsever, Ediz Hafızoğlu gibi Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri yer alıyor. Müzisyen bir ailede büyüyen Onur Dinç, ilk teklisi Bir Baktım Ki’nin uzun bir hikâye kitabının ilk hikâyesi olduğunu ve daha anlatacağı çok…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*