EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Onur Güney Kumaş – Şehirler ve Bombalar

Onur Güney Kumaş – Şehirler ve Bombalar

Geçtiğimiz aylarda single’ı ‘Uyan Kendine Gel’i dinleyicilerle buluşturan ve birçok platformda yer alan Onur Güney Kumaş’ın yeni single’ı ‘Şehirler ve Bombalar’ tüm dijital platformlarda yerini aldı. Dağıtımı Kahuna tarafından yapılan yeni çalışma sanatçının uzun zamandır yayınlamayı beklediği parçalardan.

Söz yazımında, bestesinde ve aranjesinde Onur Güney Kumaş’ın yer aldığı şarkının prodüksiyon koltuğunda ise Onur Güney Kumaş ve Emre Kılınçer yer alıyor. Kumaş’ın “kıpır kıpır bir aşk şarkısı.” olarak tanımladığı Indie Pop türündeki Şehirler ve Bombalar dinleyenlere enerjik bir Eylül ayı geçirecek.

18 Haziran 1990’da İstanbul’da doğan Onur Güney Kumaş’ın müzik hayatı, 2007 yılında KASDAV Liselerarası Müzik Yarışması’nda aldığı birincilikle şekillenmeye başladı. 2009’da Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nü kazanan Kumaş, sınıf arkadaşı Yasin Soyöz’le elektronik müzik ve müzik prodüksiyonu konularında çalıştı. Aynı yıl sokak müziği yapmaya başladı. O süreçte Dalganabak grubuna katılarak sokak konserlerinde ve önemli festivallerde sahne aldı. Ayrıca, tiyatro müziği alanında çalışmalar yapmaya başlayan Kumaş, uluslararası bir müzikalde ünlü isimlerle bir araya geldi.

 

 

Geçtiğimiz aylarda single’ı ‘Uyan Kendine Gel’i dinleyicilerle buluşturan ve birçok platformda yer alan Onur Güney Kumaş’ın yeni single’ı ‘Şehirler ve Bombalar’ tüm dijital platformlarda yerini aldı. Dağıtımı Kahuna tarafından yapılan yeni çalışma sanatçının uzun zamandır yayınlamayı beklediği parçalardan. Söz yazımında, bestesinde ve aranjesinde Onur Güney Kumaş’ın yer aldığı şarkının prodüksiyon koltuğunda ise Onur Güney Kumaş ve Emre Kılınçer yer alıyor. Kumaş’ın “kıpır kıpır bir aşk şarkısı.” olarak tanımladığı Indie Pop türündeki Şehirler ve Bombalar dinleyenlere enerjik bir Eylül ayı geçirecek. 18 Haziran 1990’da İstanbul’da doğan Onur Güney Kumaş’ın müzik hayatı, 2007 yılında KASDAV Liselerarası Müzik Yarışması’nda aldığı birincilikle şekillenmeye başladı.…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*