EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Orçun Ayata – Meaning

Orçun Ayata – Meaning

SAE Enstitüsü’nde ses mühendisliği eğitimini tamamlamış olan Orçun Ayata, halihazırda miks mühendisliği, canlı ses mühendisliği, elektronik müzik prodüktörlüğü ve Radyo Kanyon’da radyo programcılığı yapmaktadır.

Üç şarkıdan oluşan ve electronica, downtempo ve trip-hop dolaylarında gezen ilk EP’si “Meaning” 19 Ocak 2018 tarihinde tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.

Beş yıldan beri amatör bir şekilde elektronik müzik üreten Orçun Ayata, süregelen bu zamanda edindiği pratik ve deneyimi, eğitimi sonrasında oluşturduğu üç şarkıda birleştirdi. Bu süreçte Emancipator, Nicolas Jaar gibi elektronik müziğin kült isimleri haricinde modern jazz eserlerinden de esinlendi.

“Free will of a hill” ile “A hopeful disease” adlı şarkılarda yer alan trombon bölümlerinde Orçun Ayata’ya, İtalyan miks ve mastering mühendisi, multi enstrumentalist Giancarlo Roberti eşlik etti. Geri kalan tüm enstrumanlar dijital ortamda düzenlendi. Tüm parçaların miks ve mastering’i ise yine Orçun Ayata’ya ait.

Albüm kapağı ise, daha önceden Anatolian Rock Revival Project için de görseller üreten Kübra Yeşil’in tasarımı.

 

SAE Enstitüsü’nde ses mühendisliği eğitimini tamamlamış olan Orçun Ayata, halihazırda miks mühendisliği, canlı ses mühendisliği, elektronik müzik prodüktörlüğü ve Radyo Kanyon’da radyo programcılığı yapmaktadır. Üç şarkıdan oluşan ve electronica, downtempo ve trip-hop dolaylarında gezen ilk EP’si "Meaning" 19 Ocak 2018 tarihinde tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu. Beş yıldan beri amatör bir şekilde elektronik müzik üreten Orçun Ayata, süregelen bu zamanda edindiği pratik ve deneyimi, eğitimi sonrasında oluşturduğu üç şarkıda birleştirdi. Bu süreçte Emancipator, Nicolas Jaar gibi elektronik müziğin kült isimleri haricinde modern jazz eserlerinden de esinlendi. “Free will of a hill” ile “A hopeful disease” adlı şarkılarda yer alan trombon…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*