EDİTÖRDEN
Anasayfa / PERFORMANS / Özdemir Erdoğan – Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam

Özdemir Erdoğan – Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam

Bu hafta sizler için arşivimden yine sürpriz bir kayıt seçtim.

Öncelikle yeniden belirtmekte fayda var ki bu kayıtlardan ticari hiçbir beklenti içinde değiliz, olmadık da; amacımız tamamen dinleyicisine, sanatçının sevenlerine minik sürprizler olsun. Birçok mecranın yaptığı gibi henüz bize özel çekimler, kayıtlar yapamıyoruz, ilerleyen zamanlarda neden olmasın :)

Bu hafta sizlerle paylaşacağımız kayıtın hikayesi şöyle. Usta sanatçı Özdemir Erdoğan Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bir konser gerçekleştirdi. 2015 yılındaydık ve ben gazeteci arkadaşım Burak Abatay ve müzisyen arkadaşım Murat Can Güvem ile kendisini izleyenler arasındaydık. Konser sonrası kendisini ziyaret ettiğimde söyleşi teklifimi geri çevirmedi ve uzun uzun da konuştuk. Derken kendisine bir tekllifimiz daha vardı ki aslında bir ricamızdı bu; aynı ay içinde Müzik Ekspres birinci yaşını kutlayacaktı ve bir ödül gecesi düzenleyecektik. Kendisine de onur ödülü vermek istediğimizi söyledik ve memnuniyetle kabul etti, bizim için o gün, o konser ikinci kere anlam kazandı.

Ve Kadıköy Sahne’deki etkinliğimizde yanımızdaydı, normalde bu tarz mekanlara yüksek gürültü, ses ve kalabalıktan dahil olmadığını iletmişti ama sağ olsun kırmamıştı. Üstelik akış içinde biraz de bekletmek zorunda kalmıştık kendisini ama hiç şikayet etmemişti.

Yakın bir zaman önce yeni bir şarkısı ile yeniden dinleme şansını bulduğumuz değerli müzisyenden o konserde çektiğim bir kayıtı paylaşıyoruz bugün ki kendisi bu şarkıyı herhangi bir albümde okumadı, o geceye özel seslendirmişti belki de. Sözleri Aşkın Tuna’ya müziği Zekai Tunca’ya ait olan bu şarkı yakın zaman Tunca için hazırlanan 50. yıl özel albümünde Zakkum grubu tarafından seslendirildi. Öncesi diğer albümlerde ya projelerde Ahmet Özhan, Kamuran Akkor, Umut Akyürek, Metin Şentürk, Ayta Sözeri, Baha gibi isimler tarafından da seslendirilmişti.

Söz: Aşkın Tuna
Müzik:Zekai Tunca
Seslendiren: Özdemir Erdoğan / 2015 – Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi

Kadri Karahan

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Nn4_feHkKdY Bu hafta sizler için arşivimden yine sürpriz bir kayıt seçtim. Öncelikle yeniden belirtmekte fayda var ki bu kayıtlardan ticari hiçbir beklenti içinde değiliz, olmadık da; amacımız tamamen dinleyicisine, sanatçının sevenlerine minik sürprizler olsun. Birçok mecranın yaptığı gibi henüz bize özel çekimler, kayıtlar yapamıyoruz, ilerleyen zamanlarda neden olmasın :) Bu hafta sizlerle paylaşacağımız kayıtın hikayesi şöyle. Usta sanatçı Özdemir Erdoğan Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bir konser gerçekleştirdi. 2015 yılındaydık ve ben gazeteci arkadaşım Burak Abatay ve müzisyen arkadaşım Murat Can Güvem ile kendisini izleyenler arasındaydık. Konser sonrası kendisini ziyaret ettiğimde söyleşi teklifimi geri çevirmedi ve uzun uzun da konuştuk.…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*