EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Özdemir Erdoğan – Resital

Özdemir Erdoğan – Resital

Türk müziğinin usta ismi Özdemir Erdoğan, dillerden düşmeyen 11 şarkısını yeniden düzenlediği yeni albümü “Resital” ile 14 Nisan’da sevenlerine merhaba diyor.

Özdemir Erdoğan, yeni albümü ile ilgili basına sunduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 60 Yılın sonunda, içimden, kendi başıma, çalıp söylemek geldi… Sizlerle paylaşmak istedim… 1972 yılında başlayan bestecilik hayatımda çoğu klasik olan eserlerime yaptığım düzenlemelerdeki ufak tefek armonik ve yorum değişiklikleri, müzikal gelişimimdeki doğal sonuçtur. Gelinen son noktadır. Bilinçli olarak yaptığım işten çok hoşnudum. Albümün tüm meslektaşlarıma faydalı olacağı inancını taşıyorum. Elektro gitarı yıllar sonra klasik gitar gibi parmakla çaldığım için zaman zaman kendime işkence yapıyormuşum gibi geldi. Müzik aynı aşk gibi, hiç hata kabul etmiyor, affetmiyor. Hele her teli ayrı ayrı balanslı bir şekilde duymak isterseniz çok çalışmanız gerekiyor.”

Yeni albümün çıkış şarkısı ise “Mutlu Son” oldu.

 

Editörün Notu:

Dile kolay; 70’lerde başlayan bir müzik yolculuğu ve o günden bugüne unutulmayan nice şarkı. Müzik Ekspres 1. Alternatif Müzik Ödülleri gecesinde kendisine onur ödülü verirken ne hissediyorsam bugün de hala aynı duygulardayım. Birçok isim tarafından söylenerek bir tribute de yapılabilirdi belki bu şarkılarla ama zaten çoğu söylendi. Ustanın içinden gelen daha kıymetliydi, yeniden gitarını eline alarak o şarkılara dokunması adeta bir konser samimiyeti. Çıt çıkmıyor ve ama denize ama göğe uzanıyorsunuz ve sadece ikiniz mırıldanıyorsunuz ya da yanınızda varsa sevdikleriniz. “Resital” günümüz kafası karışık müzik süreci içinde ayakta alkışı hak eden bir albüm, bir hazine.

 

 

Türk müziğinin usta ismi Özdemir Erdoğan, dillerden düşmeyen 11 şarkısını yeniden düzenlediği yeni albümü “Resital” ile 14 Nisan’da sevenlerine merhaba diyor. Özdemir Erdoğan, yeni albümü ile ilgili basına sunduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 60 Yılın sonunda, içimden, kendi başıma, çalıp söylemek geldi... Sizlerle paylaşmak istedim… 1972 yılında başlayan bestecilik hayatımda çoğu klasik olan eserlerime yaptığım düzenlemelerdeki ufak tefek armonik ve yorum değişiklikleri, müzikal gelişimimdeki doğal sonuçtur. Gelinen son noktadır. Bilinçli olarak yaptığım işten çok hoşnudum. Albümün tüm meslektaşlarıma faydalı olacağı inancını taşıyorum. Elektro gitarı yıllar sonra klasik gitar gibi parmakla çaldığım için zaman zaman kendime işkence yapıyormuşum gibi geldi.…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*