EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Özge Ünkap – Yakaza

Özge Ünkap – Yakaza

Müzisyen Özge Ünkap, doğallığı ile öne çıkan ve kendine has tınılar içeren şarkılarını “Yakaza” albümünde bir araya getirdi.

Yıllardır pek çok toplulukta ve projede santur ve vurmalı çalgılar icra eden Özge Ünkap, kendi bestelerini seslendirdiği solo albümüyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Alekka stüdyolarında kaydedilen albümde yer alan parçaların sözleri ve müzikleri Özge Ünkap’a ait. Aranjörlüğünü Rustam Mahmudov’un yaptığı albümde gitarda Selahattin Güzelel, bas gitarda İrfan Keçebaşoğlu, davulda Bülent Ay, trompette Burak Dursun, kabak kemane ve yaylı tamburda Hüseyin Yalçın, piyano ve akordeonda Rustam Mahmudov, santur, mızıka ve vurmalı çalgılarda ise Özge Ünkap yer alıyor.

“Yakaza”albümü doğadan aldığı ilhamla, dinleyicilerin günlük hayatın koşturmacasından sıyrılıp soluklanmasına yardım ediyor, kimi zaman jazz, kimi zaman reggae, kimi zaman da halk müziği tınılarıyla farklı bir armoni sunuyor. Önceki yıllarda çıkardığı “Olmaz” ve “Bahar Bekler” adlı teklilerinin ardından bu kez 10 şarkıdan oluşan “Yakaza” albümüyle dinleyicilerin karşısına çıkan Özge Ünkap, şöyle diyor: “Her ses, her melodi, her şarkı bir hikaye anlatıyor aslında, ama belki de en çok sessiz kaldığım anlar, içeride bir yerlere atıp atıp biriktirdiğim anlar anlatıyor hikayeleri… İşte o sessiz günlerimin hikayesi bu şarkılar da, yalnız günlerimin, mutlu günlerimin, karamsar günlerimin, dostlarla geçen günlerimin, yollarda geçen günlerimin, aşkla geçen günlerimin, aşksız geçen günlerimin… Hayatımın, hayallerimin hikayesi…”

 

Müzisyen Özge Ünkap, doğallığı ile öne çıkan ve kendine has tınılar içeren şarkılarını “Yakaza” albümünde bir araya getirdi. Yıllardır pek çok toplulukta ve projede santur ve vurmalı çalgılar icra eden Özge Ünkap, kendi bestelerini seslendirdiği solo albümüyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Alekka stüdyolarında kaydedilen albümde yer alan parçaların sözleri ve müzikleri Özge Ünkap’a ait. Aranjörlüğünü Rustam Mahmudov’un yaptığı albümde gitarda Selahattin Güzelel, bas gitarda İrfan Keçebaşoğlu, davulda Bülent Ay, trompette Burak Dursun, kabak kemane ve yaylı tamburda Hüseyin Yalçın, piyano ve akordeonda Rustam Mahmudov, santur, mızıka ve vurmalı çalgılarda ise Özge Ünkap yer alıyor. “Yakaza”albümü doğadan aldığı ilhamla, dinleyicilerin…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*