EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Özleyeceğiz … Asım Can Gündüz

Özleyeceğiz … Asım Can Gündüz

Bir süredir kalp yetmezliği rahatsızlığı bulunan değerli gitarist Asım Can Gündüz bugün rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

15 Ağustos 1955 doğumlu Gündüz uzun yıllar yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’nden Türkiye’ye 1980’li yılların sonunda dönmüş ve ilk albümü “Anasının Gözü/Cin Gibi”yi 1992 yılında çıkarmıştı. Albümdeki “Turkish Girls” isimli şarkı o yıl BFBS Radio’da (İngiliz radyosu) “ayın en iyi yabancı şarkısı” seçilmişti.

Asım Can Gündüz, sonraki yıllarda radyo ve TV programları yapmış, Energy FM, Power FM, ve Kiss FM radyolarının kurucu üyelerinden olmuştu.

1998 yılında “Bir Sevgi Eseri” ismini taşıyan cover parçalara Türkçe sözler yazdığı bir de albüm yayınlayan Gündüz, 2001 yılında Marmaris’e taşınmış ve müzik çalışmalarına o günden bugüne orada devam etmekteydi.

Asımcan Gündüz yeni şarkısı “Ülen”i bir ay önce sosyal medyada sevenleri ile paylaşmıştı.

 

 

Bir süredir kalp yetmezliği rahatsızlığı bulunan değerli gitarist Asım Can Gündüz bugün rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 15 Ağustos 1955 doğumlu Gündüz uzun yıllar yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri'nden Türkiye'ye 1980'li yılların sonunda dönmüş ve ilk albümü "Anasının Gözü/Cin Gibi"yi 1992 yılında çıkarmıştı. Albümdeki "Turkish Girls" isimli şarkı o yıl BFBS Radio'da (İngiliz radyosu) "ayın en iyi yabancı şarkısı" seçilmişti. Asım Can Gündüz, sonraki yıllarda radyo ve TV programları yapmış, Energy FM, Power FM, ve Kiss FM radyolarının kurucu üyelerinden olmuştu. 1998 yılında "Bir Sevgi Eseri" ismini taşıyan cover parçalara Türkçe sözler yazdığı bir de albüm yayınlayan Gündüz, 2001 yılında Marmaris'e taşınmış ve…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*