Anasayfa / SINGLE / EP / Panøpsis – Becoming-River

Panøpsis – Becoming-River

Panøpsis’in post-rock ve progresif rock öğelerini bir arada barındıran yeni şarkıları “Becoming-River” üm dijital müzik platformlarında yayımlandı. Grup, bu şarkıda, nehirlerin hem dinamik ve coşkulu hem de sakin ve huzurlu olabilen devinimlerinden ilham aldı.

 

Grup Hakkında:
Panøpsis, 2011 yılından beri birlikte müzikal çalışmalar yapan Sezgin Çelik (gitar & klavye), Hüseyin İflazoğlu (gitar) ve Umut Şah’ın (bas gitar) post-rock janrına yönelik ilgisinin giderek artmasıyla 2018’de şekillenen bir enstrümantal post-rock grubudur. Ethem Saran’ın (davul) katılmasıyla birlikte, grup son halini almıştır. Elektronik öğelerle zenginleştirilen gitar ve klavye melodilerinin önde olduğu, söz içermeyen, atmosferik bir müzik yaratmayı amaçlayan grubun More-Than-Human-World isimli 4 şarkılık ilk EP’si 16 Mart 2019 tarihinde yayımlandı. Beste ve kayıt çalışmalarını sürdüren grup 30 Temmuz 2019’da “Solitude of the Forest” ve 15 Aralık 2019’da “Becoming-River” isimli iki single yayımladı. “Dünyanın insandan ibaret olmadığı” fikrinden ilham alan albüm ve şarkı isimleri, grubun dünyaya bakış açısını da yansıtmaktadır. Grubun görsellerini de yine bu perspektifle Doğa Eroğlu hazırlamaktadır.
Panøpsis'in post-rock ve progresif rock öğelerini bir arada barındıran yeni şarkıları "Becoming-River" üm dijital müzik platformlarında yayımlandı. Grup, bu şarkıda, nehirlerin hem dinamik ve coşkulu hem de sakin ve huzurlu olabilen devinimlerinden ilham aldı. https://www.youtube.com/watch?v=xtGBtmqw6T0&feature=emb_title   https://open.spotify.com/album/3Ajspc7HPdpKGF25VdQekA?si=yDyQHgZ_QgOofaZ2kedlzA Grup Hakkında: Panøpsis, 2011 yılından beri birlikte müzikal çalışmalar yapan Sezgin Çelik (gitar & klavye), Hüseyin İflazoğlu (gitar) ve Umut Şah’ın (bas gitar) post-rock janrına yönelik ilgisinin giderek artmasıyla 2018’de şekillenen bir enstrümantal post-rock grubudur. Ethem Saran’ın (davul) katılmasıyla birlikte, grup son halini almıştır. Elektronik öğelerle zenginleştirilen gitar ve klavye melodilerinin önde olduğu, söz içermeyen, atmosferik bir müzik yaratmayı amaçlayan grubun More-Than-Human-World isimli 4 şarkılık…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*