EDİTÖRDEN
Anasayfa / PAZARTESİ SENDROMU / Pazartesi Sendromu – 12 Ocak 2015

Pazartesi Sendromu – 12 Ocak 2015

Yepyeni bir yıl ve yepyeni bir sendrom.

2014 yılının son günlerinde “Akustik Fotoğraflar” isimli ilk kişisel fotoğraf sergimi açtım ve bir hafta boyunca gelen, yanımda olan dostlarımla apayrı bir mutluluk yaşadım orada ki bu süreci sosyal paylaşım adreslerinde beni takip edenlerle de ayrıca paylaştım. Konsept önümüzdeki günlerde devam edecek başka adreslerde de. Yine bu yıl içinde başka sürprizlerde diliyorum kendime; mesela kitabım hazır ve bir tarih koymuyorum kendisine, her an bile çıkartabilirim yeter ki sağlıklı işlesin süreci. Yine bu yıl içinde sizlerle paylaşacağım bir başka heyecanım daha olacak ki birkaç kişi biliyor şimdilik, her şey net bir hal alsın ki sizlere de bahsedeyim en çığlık hallerimle.

Geçen sene de bu zamanlar bir başka çığlık vardı içimde, tam da bugün, Müzik Ekspres buluştu sizlerle. Anımsar mısınız hani, 2014’ün birinci ayının 14’ünde, saat tam 14:14 de. Ne güzel bir heyecandı ki bir yıl boyunca hiç eksilmedi üzerimizden. Bu süre içinde birçok değerli müzisyen konuğumuz oldu sitemizde. Söyleşiler gerçekleştirdik kendileri ile; albümlerini, konserlerini, kliplerini paylaştık. Bu vesile ile çok değerli dostlar, okurlar da kazandım bugün ayrıca görüştüğüm. Dileğim aynısı 2015 için de geçerli olacak, birlikte karşılayacağımız nice heyecanlar bekleyecek bizi; ki olması için çabalıyoruz da, sürekli bir şeyler üretmeye çalışıyoruz da; işte onlardan biri karşımızda, sayfalarımızda.

Gerek bir yılın finali olduğundan gerekse Müzik Ekspres’in birinci yaşını kutlayacak olmasından dolayı her sene bu tarihte Müzik Ekspres Alternatif Müzik Ödülleri’ni hayata geçirelim istiyoruz. Kendi içimizde seçtiğimiz kategorilerden bir yıl içinde hayata geçen tüm albümleri, isimleri paylaşıyoruz sizlerle. Yaklaşık iki hafta boyunca oylama devam etsin istiyoruz ve birlikte bir yılın en’lerini seçiyoruz. Daha sonra bir araya gelelim ve bir tören bunu da kutlamayı diliyoruz. Listeyi hazırlarken çok değerli müzik yazarı dostlarımdan, müzisyenlerden, okurlarımdan da fikirler ve görüşler aldım. Popüler ya da ticari her işin, her albümün birçok seçkisi var ama alternatifin yok, neden olmasın dedim; gönlümüzde her isim, her albüm kıymetli ayrıca, istedik ki bu oylarda siz en çok neyi, kimi dinlemişsiniz, onu görelim.

Müzik Ekspres yeni yaşında sizi çok değerli bir müzisyenle buluşturmaya devam ediyor. Anna Phoebe birinci yaşımızın özel konuğu. Dünyaca ünlü keman sanatçısı Phoebe bugüne kadar Trans Siberian Orchestra, Oi Va Voi, İan Anderson gibi çok önemli isimlere eşlik etti. Beraberinde solo kariyerine de devam etti ve üç albüm, bir EP yayınlandı. “Between The Shadow And The Soul” isimli yeni çalışması ise geçtiğimiz günlerde dinleyicisi ile buluştu. Daha önce solo olmasa da ülkemizde de çeşitli sahnelerde kendisi ile karşılaştığımız Phoebe ile internet üzerinden keyifli bir söyleşi gerçekleştirdim ve şimdi dileğim en yakın sürede kendisini ülkemizde de görmek ve birebir de tanışmak.

Bu Cuma kendilerini Kadıköy Gitar Cafe’de dinleyebilirsiiz ki Metin Tapkı Band grubu da bu hafta sayfalarımızda. “Parantez” isimli köşemiz bu yıl da sizi birbirinden değerli müzisyenlerle, gruplarla buluşturmaya devam edecek. Haftaya kaldığımız yerden görüşmek adına sayfalarımızla baş başa bırakıyoruz şimdilik sizi ve harika bir hafta / ay / yıl / yaş diliyoruz birlikte.

Haftanın Yeni Albümleri:

Funda Arar – Hoşgeldin / DMC (Pop)
Demir Demirkan – Tam Ölmek de Değil / DMC (Rock)
Ediz Hafızoğlu – Nazdrive / Lin Records (Alternatif – Caz)
Ece Göksu & Neşet Ruacan – Slow Hot Wind / Ada Müzik (Caz)
Saygun Arpalı – Kış İnsanları / Sony Müzik (Caz)

Yepyeni bir yıl ve yepyeni bir sendrom. 2014 yılının son günlerinde “Akustik Fotoğraflar” isimli ilk kişisel fotoğraf sergimi açtım ve bir hafta boyunca gelen, yanımda olan dostlarımla apayrı bir mutluluk yaşadım orada ki bu süreci sosyal paylaşım adreslerinde beni takip edenlerle de ayrıca paylaştım. Konsept önümüzdeki günlerde devam edecek başka adreslerde de. Yine bu yıl içinde başka sürprizlerde diliyorum kendime; mesela kitabım hazır ve bir tarih koymuyorum kendisine, her an bile çıkartabilirim yeter ki sağlıklı işlesin süreci. Yine bu yıl içinde sizlerle paylaşacağım bir başka heyecanım daha olacak ki birkaç kişi biliyor şimdilik, her şey net bir hal alsın ki…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.69 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*