Anasayfa / PAZARTESİ SENDROMU / Pazartesi Sendromu – 15 Aralık 2014

Pazartesi Sendromu – 15 Aralık 2014

Sony Müzik’ten yepyeni bir albüm haberi geldi ki ilk albümü “Xapinok” ve daha sonra Mirady ile yaptığı ortak projeden sonra nasıl bir albümle karşımıza çıkacaktı Raperin merak ediyorduk. Kürtçe müziğin son yıllardaki en başarılı isimlerinden biri olan müzisyen ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Kazım Koyuncu’nun “Hayde” isimli şarkısını Kürtçe okuyarak sosyal medyada paylaşan ve o günden bugüne gelen yolculuğunda uğradığı her durağı konuştuk kendisi ile.

Müzik Ekspres’in bu yılki son söyleşi konuğu Raperin (zaman izin verir gerçekleştirebiliriz de net konuşmayalım yine de) ve yayın hayatımıza başladığımız bu sene içinde sizlerle paylaştığımız 43. söyleşi. Yeni bir yılda sizlerle yine çok değerli müzisyenleri buluşturacağız ve müziğin alternatif renklerini birlikte paylaşmaya devam edeceğiz. Evet bir ay yarılanıyor ve bizlerde yavaş yavaş yeni bir yıl için hazırlanmaya başlayalım istiyoruz. Önümüzdeki süreçte sizlerle paylaşacağımız bir sürprizim olacak yani özetle, yani dileriz seveceksiniz.

Geçtiğimiz hafta bir başka sürpriz haberi de paylaştım dostlarımla. Gelecek hafta bugün ilk kişisel fotoğraf sergim izleyici ile buluşacak. 22 – 28 Aralık tarihleri arasında Pendik Yunus Emre Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek sergimin adı “Akustik Fotoğraflar”. Detaylarını Notlar sayfamızda bulabilirsiniz ve katılımınız ile beni mutlu edebilirsiniz. Kokteyle çok değerli müzisyen arkadaşlarım da gelecek ki çok mutlu olacağım, çünkü fotoğraflarımda onlardan izler, renkler de olacak. Önümüzdeki günlerde sergiyi İstanbul’un çeşitli noktalarında, olabilirse başka şehirlerde de buluşturmayı diliyorum değerli fotoğraf severlerle.

Yeni yıl yaklaşırken albümlerin de hızı kesilmiyor. Mesela ülkemizde bir hayli dinleyici kitlesine sahip iki isim, Mustafa Ceceli ve Can Bonomo bu hafta içinde yeni albümlerini yayınlıyorlar. Yine Ziynet Sali’den bir sürpriz geldi ki bir yeni şarkı ve konser kayıtları sundu sevenlerine kendisi. Yeni şarkının adı “Bugün Adım Leyla” ki ben çok beğendim, şarkının sözleri Sıla’ya aitmiş. Konser kayıtlarını henüz dinlemedim ama şarkı isimlerine baktığımızda en popüler şarkılarının yer aldığı görülüyor ki canlı performansları ile ilgi uyandırabilir bir albüm üstünde.

Haftanın Yeni Albümleri:

Fırat Tanış – Mor’üyalar / Ada Müzik (Alternatif)
Luxus – Hunim Başımda / Anadolu Müzik (Alternatif – Rock)
Kerem Görsev – Warm Autumn / Yavuz Plak (Caz)
Kerem Görsev & Allan Harris – Laid Black / Yavuz Plak (Caz)
Şirin Pancaroğlu & Bora Uymaz – Cafe Tango / Kalan Müzik (Tango)

Her Güne Bir Alternatif Konser

15 Aralık / Son Feci Bisiklet – BKM
16 Aralık / Anthony Strong – İş Sanat Kültür Merkezi
17 Aralık / Morrisey – Volkswagen Arena
18 Aralık / Ulaş Oral – Bronx Pi
19 Aralık / Cem Adrian – Jolly Joker İstanbul
20 Aralık / Vega – Beyoğğlu Hayal Kahvesi
21 Aralık / Erdinç Bektaş – Mask Live

Sony Müzik’ten yepyeni bir albüm haberi geldi ki ilk albümü “Xapinok” ve daha sonra Mirady ile yaptığı ortak projeden sonra nasıl bir albümle karşımıza çıkacaktı Raperin merak ediyorduk. Kürtçe müziğin son yıllardaki en başarılı isimlerinden biri olan müzisyen ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Kazım Koyuncu’nun “Hayde” isimli şarkısını Kürtçe okuyarak sosyal medyada paylaşan ve o günden bugüne gelen yolculuğunda uğradığı her durağı konuştuk kendisi ile. Müzik Ekspres’in bu yılki son söyleşi konuğu Raperin (zaman izin verir gerçekleştirebiliriz de net konuşmayalım yine de) ve yayın hayatımıza başladığımız bu sene içinde sizlerle paylaştığımız 43. söyleşi. Yeni bir yılda sizlerle yine çok değerli…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.98 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*