EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Pınar Güzel – İnsomnia

Pınar Güzel – İnsomnia

 

Yakın zamanda ilk albümü İnsomnia’yı çıkaran Pınar Güzel söz-müziğin kendisine ait olmasının yanı sıra düzenlemelerini de kendisi yapmıştır. Düzenlemeler ve şarkılar ülkemize yeni bir tarz doğurdu. Rock müziği saykodelik müzikle ve RnB ile harmanladı. ”Mors” şarkısı için mors alfabesi üzerinde araştırma yapıp çizgi ve noktaları müziğe taşıdı. Ülkemizde Mors alfabesini şarkıya taşıyan ilk sanatçı ve aranjör olarak “bununla gurur duyduğunu ve yeniliklere her zaman meraklı olduğunu” söylüyor.

Pandemi dönemini yansıttığı bu 7 şarkılık albüme,gerek ülke sıkıntılarından gerekse kayıtlarının yoğunluğu sebebiyle uykusuz geçen gecelerin hatrına “İnsomnia” ismini vermiştir.

Pınar Güzel, kasım ayında yeni teklisini ve aralık ayı gibi de ikinci albümünü yayınlayacağını duyurdu.

İlk albümde olduğu gibi ikinci albümde de düzenlemelerini sanatçının kendisinin yaptığını,yönetmen olarak Caner Ceyhun Çay ile ,Mix-mastering için ise yine Mert Sever ile çalışacağını takipçilerine duyuruyor. “Beni çok iyi anladığını görebildiğim isimlerle çalışmaktan ötürü memnuniyet ve heyecan duyarak yeni projelere başlıyorum” diye ekliyor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1oF8OjIwIM0&ab_channel=netdm%C3%BCzik   Yakın zamanda ilk albümü İnsomnia’yı çıkaran Pınar Güzel söz-müziğin kendisine ait olmasının yanı sıra düzenlemelerini de kendisi yapmıştır. Düzenlemeler ve şarkılar ülkemize yeni bir tarz doğurdu. Rock müziği saykodelik müzikle ve RnB ile harmanladı. ”Mors” şarkısı için mors alfabesi üzerinde araştırma yapıp çizgi ve noktaları müziğe taşıdı. Ülkemizde Mors alfabesini şarkıya taşıyan ilk sanatçı ve aranjör olarak “bununla gurur duyduğunu ve yeniliklere her zaman meraklı olduğunu” söylüyor. Pandemi dönemini yansıttığı bu 7 şarkılık albüme,gerek ülke sıkıntılarından gerekse kayıtlarının yoğunluğu sebebiyle uykusuz geçen gecelerin hatrına “İnsomnia” ismini vermiştir. Pınar Güzel, kasım ayında yeni teklisini ve aralık ayı gibi de…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*