EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Pinhani – Küçük Bir Evde / Beğeni Müzik

Pinhani – Küçük Bir Evde / Beğeni Müzik

Pinhani;  Yeni albümleri “Küçük Bir Evde”yi tüm dijital mecralarda yayınladı.

“Küçük Bir Evde”, Pinhâni’nin 2020’de büyük kısmı evlerde kaydedilen ve yayımlanan dokuz teklisine altı yeni şarkının eklenmesiyle oluşan bir albüm.

Bu şarkılara ek olarak 2020’de Türkiye’de en çok dinlenen şarkılardan biri olan ‘Dünyadan Uzak’  için canlı bir akustik kayıt da albümde yer alıyor.

Yeni şarkıların kayıtları için İstanbul’da toplanmayı planlayan Sinan Kaynakcı ve arkadaşları, pandeminin etkisiyle bu kayıtları da yine evlerinden gerçekleştirdiler. Eray Polat ve Sinan Kaynakcı’nın aynı evde bir haftada yaptığı kayıtlara Akın Eldes, Selim Aydın ve konuk müzisyenler evlerinde yaptıkları kayıtlarla eşlik ettiler.

Bu albümde yer alan konuk müzisyenler davulda Ediz Hafızoğlu, klarinette Toygun Sözen ve trompette Atakan Gözetlik.

Albümde en öne çıkan şarkı “Leyla”,  Albümün yeni şarkılarının en önemli özelliği klasik Pinhâni şarkıları olmaları. Son dönemde farklı türlerde şarkılar da üreten Pinhâni bu defa daha bilindik tarzıyla karşımızda. Bunda altı yeni şarkının ikisinin Sinan Kaynakcı’nın arşivinden çıkmasının da etkisi var.

 

 

 

Pinhani;  Yeni albümleri “Küçük Bir Evde”yi tüm dijital mecralarda yayınladı. "Küçük Bir Evde", Pinhâni'nin 2020'de büyük kısmı evlerde kaydedilen ve yayımlanan dokuz teklisine altı yeni şarkının eklenmesiyle oluşan bir albüm. Bu şarkılara ek olarak 2020'de Türkiye'de en çok dinlenen şarkılardan biri olan 'Dünyadan Uzak'  için canlı bir akustik kayıt da albümde yer alıyor. Yeni şarkıların kayıtları için İstanbul'da toplanmayı planlayan Sinan Kaynakcı ve arkadaşları, pandeminin etkisiyle bu kayıtları da yine evlerinden gerçekleştirdiler. Eray Polat ve Sinan Kaynakcı'nın aynı evde bir haftada yaptığı kayıtlara Akın Eldes, Selim Aydın ve konuk müzisyenler evlerinde yaptıkları kayıtlarla eşlik ettiler. Bu albümde yer alan konuk…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*