EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Pinhani’den Türkü Albümü

Pinhani’den Türkü Albümü

Pinhani’yi kendi şarkılarıyla tanıdık, yayımlanan beş albümdeki birçok şarkı çok sevildi. Pinhani bu süreçte kendi şarkılarının yanında konserlerde, zaman zaman da albümlerde türkülere yer verdi, sahnede geleneksel müziğin temsilcilerini ağırladı, tulum, kemençe, zurna, sipsi gibi Türk Halk Müziği enstrümanlarını bizzat çalarak müziğine adapte etti. Şimdi ise sadece türkülerden oluşan bir albüm yayımlıyor: On Türkü.

Pinhani albümde farklı yörelerden 9 anonim türkünün yanı sıra Neşet Ertaş’ın ‘Zülüf Dökülmüş Yüze’ eserini yorumluyor. Çok önemli müzisyenlerin katkıda bulunduğu albüme 22 farklı isim katkı yaptı. Albümde çok bilinen türkülerin yanı sıra çoğu müzikseverin ilk defa duyacağı eserler yer alıyor. Türküleri yeteri kadar tanımayan genç nesillerin bu müziği sevmesini amaçlayan Pinhani, yurtdışında daha çok konser vererek türküleri tanıtmayı amaçlıyor.

Albümün lansman konseri 19 Şubat Pazartesi günü Moda Kayıkhane’de gerçekleşecek. “On Türkü”ye katkıda bulunan müzisyenlerin bir kısmı da bu konserde Pinhani’ye eşlik edecek.

 

Pinhani'yi kendi şarkılarıyla tanıdık, yayımlanan beş albümdeki birçok şarkı çok sevildi. Pinhani bu süreçte kendi şarkılarının yanında konserlerde, zaman zaman da albümlerde türkülere yer verdi, sahnede geleneksel müziğin temsilcilerini ağırladı, tulum, kemençe, zurna, sipsi gibi Türk Halk Müziği enstrümanlarını bizzat çalarak müziğine adapte etti. Şimdi ise sadece türkülerden oluşan bir albüm yayımlıyor: On Türkü. Pinhani albümde farklı yörelerden 9 anonim türkünün yanı sıra Neşet Ertaş'ın 'Zülüf Dökülmüş Yüze' eserini yorumluyor. Çok önemli müzisyenlerin katkıda bulunduğu albüme 22 farklı isim katkı yaptı. Albümde çok bilinen türkülerin yanı sıra çoğu müzikseverin ilk defa duyacağı eserler yer alıyor. Türküleri yeteri kadar tanımayan genç…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*