EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Plastic Ideas – Aklımdan Geçen

Plastic Ideas – Aklımdan Geçen

 

Yönetmen & Görüntü yönetmeni: Hilal Baş
Kurgu & Renk düzenleme: Semih Sakarya
Işık: Emre Can Aslan
Oyuncular: Çetin Atdemir / Şebnem Muslu

Kayıt, Mix ve Master: Berkan Çalışkan

Mevzu Records

 

Plastic Ideas, Berkan’ın, uzun süredir evde hazırladığı bestelerini nihayet yayınlamaya başlama cesaretini bulmasıyla oluşmuştur. Kayıtları tamamen evinde gerçekleştirip, mix ve mastering işlemlerini de kendisi üstlenmiştir. 2019 yılının Mart ayında ilk teklisi ‘Geceleri Daha Endişe Verici Olur’, ‘Mevzu Records’ etiketiyle yayınlandı. Şarkı kısa sürede birçok insana ulaşarak özellikle Spotify’da büyük ilgi gördü. Yanlızlık ve adından da anlaşılacağı üzere, kaygı temalarını bulunduran şarkıda dream pop öğeleri hissedilmekte.

Plastic Ideas’ın ikinci teklisi olan ‘Aklımdan Geçen’ ise 27 Mayıs’ta, yine ‘Mevzu Records’ etiketiyle dijital platformlarda, Hilal Baş yönetmenliğinde çekilen video klibiyle de 29 Mayıs’ta Youtube’da yayınlandı. Interpol tınılarını hatırlatan bir gitar riffi ile başlayan şarkıda, genel olarak dream pop ve yer yer de shoegaze elementleri bulunuyor. Klipte ise sözlerdeki gibi, iki dünya arasında kalmışlık hissiyle beraber, karakterlerin bir arayış içinde olduğu hikayesini izliyoruz. İki karakterin de kırmızı yağmurluğu, aslında aradıkları şeyin aynı olduğunun bir temsili. Kadın karakter ise hafif flu bir şekilde verilmekte, akıbeti izleyiciye bırakılmış durumda. Erkeğin kafasında kurduğu hayali bir karakter de olabilir dışarıdan herhangi biri de. Erkek, kadını takip etmekte fakat bir aşk hikayesi edasıyla değil, içindeki boşluğu doldurmak amacıyla. Kendi içindeki boşluktan kurtulup, kendini aşma çabası içinde; aslında herkes iki dünya arasında sıkışmışlık içinde, bundan kurtulabilmenin mümkün olduğu mesajı da finalde verilmekte. Önemli olan o sıkışmışlıktan çıkmaya çalışıp, inandığımız şeyin peşinden gitmek. Plastic Ideas, yazdan sonar çıkarmayı planladığı ilk albümü için çalışmalarını sürdürmekte.

Aynı zamanda Asperger isimli punk rock, Sunset Stream isimli dream pop grubunda davulculuk ve Keçi K. isimli alternative rock/grunge grubunda bas gitaristlik rolünü sürdüren Berkan, yeni macera arayışlarını Plastic Ideas ile de devam ettirme ümidinde.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_G5qQWjJXDc   Yönetmen & Görüntü yönetmeni: Hilal Baş Kurgu & Renk düzenleme: Semih Sakarya Işık: Emre Can Aslan Oyuncular: Çetin Atdemir / Şebnem Muslu Kayıt, Mix ve Master: Berkan Çalışkan Mevzu Records   Plastic Ideas, Berkan’ın, uzun süredir evde hazırladığı bestelerini nihayet yayınlamaya başlama cesaretini bulmasıyla oluşmuştur. Kayıtları tamamen evinde gerçekleştirip, mix ve mastering işlemlerini de kendisi üstlenmiştir. 2019 yılının Mart ayında ilk teklisi ‘Geceleri Daha Endişe Verici Olur’, ‘Mevzu Records’ etiketiyle yayınlandı. Şarkı kısa sürede birçok insana ulaşarak özellikle Spotify’da büyük ilgi gördü. Yanlızlık ve adından da anlaşılacağı üzere, kaygı temalarını bulunduran şarkıda dream pop öğeleri hissedilmekte. Plastic Ideas’ın…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*