EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Plastic Ideas – Birden Uyandım

Plastic Ideas – Birden Uyandım

Plastic Ideas, Berkan’ın, uzun süredir evde hazırladığı bestelerini nihayet yayınlamaya başlama cesaretini bulmasıyla oluşmuştur. Kayıtları tamamen evinde gerçekleştirip, mix ve mastering aşamalarını da kendisi üstlenmiştir. 2019 yılının Mart ayında ilk teklisi ‘Geceleri Daha Endişe Verici Olur’, Mayıs ayında ise ikinci teklisi ‘Aklımdan Geçen’, ‘Mevzu Records’ etiketiyle yayınlandı.

Plastic Ideas’ın üçüncü teklisi ‘Birden Uyandım’ 13 Ocak’da Spotify ve Bandcamp üzerinden yine ‘Mevzu Records’ etiketiyle yayınlandı. 17 Ocak’ta Karga’da çalan grup, ilk konseriyle beraber bu ve beraberindeki teklilerini tanıtmış oldu. İsmi ‘Bakiyesi Belirsiz Ömrüm’ olacak yeni albümden parçalar da çalan grup, yeni konserler ve festivaller ile kendini tanıtmak isteğinde.

Aynı zamanda Asperger isimli punk rock, Sunset Stream isimli dream pop grubunda davulculuk ve Keçi K. isimli alternative rock/grunge grubunda bas gitaristlik rolünü sürdüren Berkan, yeni macera arayışlarını Plastic Ideas ile de devam ettirme ümidinde.

Gitar/Bas Gitar/Vokal/Davul: Berkan Çalışkan

Synthesizer: Alper Önen
Gitar: Cem Ersayın

(Davullar Addictive Drums isimli program aracılığı ile yazılmıştır.

 

 

 

 

Plastic Ideas, Berkan’ın, uzun süredir evde hazırladığı bestelerini nihayet yayınlamaya başlama cesaretini bulmasıyla oluşmuştur. Kayıtları tamamen evinde gerçekleştirip, mix ve mastering aşamalarını da kendisi üstlenmiştir. 2019 yılının Mart ayında ilk teklisi ‘Geceleri Daha Endişe Verici Olur’, Mayıs ayında ise ikinci teklisi ‘Aklımdan Geçen’, ‘Mevzu Records’ etiketiyle yayınlandı. Plastic Ideas’ın üçüncü teklisi ‘Birden Uyandım’ 13 Ocak’da Spotify ve Bandcamp üzerinden yine ‘Mevzu Records’ etiketiyle yayınlandı. 17 Ocak’ta Karga’da çalan grup, ilk konseriyle beraber bu ve beraberindeki teklilerini tanıtmış oldu. İsmi ‘Bakiyesi Belirsiz Ömrüm’ olacak yeni albümden parçalar da çalan grup, yeni konserler ve festivaller ile kendini tanıtmak isteğinde. Aynı zamanda Asperger…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*