EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / REDD – Yersiz Yurtsuz Zamanlar – Pasaj & Garaj Müzik

REDD – Yersiz Yurtsuz Zamanlar – Pasaj & Garaj Müzik

Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Özgümüş’ten oluşan Redd’in yedinci stüdyo albümü ‘Yersiz Göksüz Zamanlar’ 27 Kasım Çarşamba Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlandı. Adını akıllı aygıtlardan başını kaldıramayan, fitrelenmiş hikayelerde ve paylaşımlarda hitap ettiği kalabalıklara karşın bireyin gerçekte içine düştüğü yalnızlıktan alan albümde on şarkı var.

2016 yılında yayınladıkları, müzikal arayışlarını elektronik öğelerle katmanlandırdıkları ‘Mükemmel Boşluk’ ile yeni bir sürece giren Redd, bu albüm ile medya organları ve müzik yazarlarınca yılın en iyi albümleri içinde üçüncü sırada yer bulmuştu. Aşk Virüs, Bugün Herkes Ölsün İstedim, Kanıyorduk gibi Mükemmel Boşluk’un hit şarkılarının yeni ve canlı versiyonları ise albümün sürprizi.

 

REDD – Yersiz Göksüz Zamanlar

Doğan Duru

Vokal, Tuşlular, Piyano, Gitar

Güneş Duru

Gitar, Geri Vokaller

Berkle Özgümüş

Davul

Bas

Tansu Kızılırmak – Yersiz Göksüz Şehirler, Tutmuyor Frenler, Sen de Saçmala, Siktiret Boşver, Aşk Virüs (Live Studio Session), Bugün Herkes Ölsün İstedim (Live Studio Session), Kanıyorduk (Live Studio Session)

Teoman Keklik – Ölmüyor Öldürmüyor

Yaylılar

Onur Nar – Ölmüyor Öldürmüyor

Düzenleme: Redd

Prodüktör: Redd

Mix: Can Yurttagül

Mastering: Güven Ersoysal

Kayıt: Can Yurttagül, Oğuz Kurt

Art Direktör: Adnan Elmasoğlu

Kapak Fotoğrafı: Mustafa Seven

Grafik & Fotoğraflar & Kartonet: Mahir Uysal

 

Redd

Redd, 2005 yılında yayınladıkları ilk albümden bugüne dek yaptıkları ile alternatif ve rock müzik dünyasının belki de en sıradışı grubudur. Redd bu değerlendirmeyi kendine has şarkı sözü yazarlığı kadar yenilikçi, cesur müzikal arayışına da borçludur.

Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Özgümüş’ten oluşan Redd müzikal üretimlerinin yanı sıra toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk alanlarında geride durmak yerine “Van İçin Rock” başta olmak üzere pek çok projeye öncülük etmiş ya da gönüllü olarak içinde yer almıştır.

Bugüne dek altı stüdyo albümü, bir konser DVDsi ve bir soundtrack albüm yayınlayan Redd, 2006 yılında Falan

Filan şarkısı ile U2’nun ardından MTV World Chart Express’te ilk 10’a girmeyi başarmıştır.

Türkiye’de bine yakın konser veren Redd, Avrupa ve Rusya’da çok sayıda konser vermiş, Bon Jovi, Guns n’ Roses,

Stereophonics, Editors gibi dünyaca ünlü pek çok grubun önünde sahne almıştır.

2016 yılında yayınladıkları grubun diskografisi için yeni bir eşik olarak değerledirilen Mükemmel Boşluk albümü yazılı ve görsel medya organları ve müzik yazarlarınca yılın en iyi rock müzik albümü ve tüm müzik türleri içinde yılın en iyi albümleri içinde üçüncü sırada yer almayı başarmıştır.

Diskografi

50/50, 2005
Kirli Suyunda Parıltılar, 2006
Gecenin Fişi Yok (Konser DVDsi), 2008
Plastik Çiçekler ve Böcek (Canlı Akustik kayıt), 2008
Prensesin Uykusu (Soundtrack),
Hayat Kaçık Bir Uykudur, 2013
Mükemmel Boşluk), 2016
Yersiz Göksüz Zamanlar, 2019

 

Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Özgümüş’ten oluşan Redd'in yedinci stüdyo albümü 'Yersiz Göksüz Zamanlar' 27 Kasım Çarşamba Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlandı. Adını akıllı aygıtlardan başını kaldıramayan, fitrelenmiş hikayelerde ve paylaşımlarda hitap ettiği kalabalıklara karşın bireyin gerçekte içine düştüğü yalnızlıktan alan albümde on şarkı var. 2016 yılında yayınladıkları, müzikal arayışlarını elektronik öğelerle katmanlandırdıkları 'Mükemmel Boşluk' ile yeni bir sürece giren Redd, bu albüm ile medya organları ve müzik yazarlarınca yılın en iyi albümleri içinde üçüncü sırada yer bulmuştu. Aşk Virüs, Bugün Herkes Ölsün İstedim, Kanıyorduk gibi Mükemmel Boşluk’un hit şarkılarının yeni ve canlı versiyonları ise albümün sürprizi.…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*