EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Renksiz – Gökyüzü

Renksiz – Gökyüzü

Gökyüzü’nün Hikayesi

 

Gökyüzü, giden sevgilinin ardından, harcanan tüm emeğin, beslenip büyütülen umutların, hayata yüklenen anlamın nasıl da paramparça olduğunu anlatan bir ayrılık şarkısı.

Renksiz, Temmuz’da yayınlanan ve iki şarkıdan oluşan Kül isimli çalışmanın ardından 21 Ekim’de yeni bir şarkıyı daha müzikseverlerin beğenisine sundu.

Gökyüzü ismi ile yayınlanacak olan şarkının sözü ve müziği Özlem AKPINAR YİĞİT’in, müzik, kayıt, mix ve mastering çalışmaları ise Arda YİĞİT’in imzasını taşıyor. Albüm kapak fotoğrafı yakın dostları Ufuk SERBEST tarafından çekilirken kapak tasarımı yine Renksiz’e ait.​

Şarkı’nın klibi ise Kreatif Kadraj Sinema Kolektifi direktörü, yönetmen Hakan Abdi tarafından çekildi.

 

Renksiz Hakkında

Özlem AKPINAR YİĞİT (vokal) ve Arda YİĞİT (gitar) tarafından 2010 yılında kuruldu. Her iki müzisyen de çocukluklarından beri müzik ile uğraşmaktaydı.

Özlem AKPINAR müzisyen bir babanın kızı olmasının da etkisiyle söz ve müziği kendine ait olan ilk şarkılarını 14 yaşında yazarken Arda YİĞİT 9 yaşında piyano ve klavye dersleri aldı ve ilerleyen yıllarda gitar ve ses kayıt teknolojileri üzerine yoğunlaştı.

İkilinin yolları 2010 yılında İstanbul’da kesişti ve hem daha önceden biriktirdikleri şarkıları yeniden ele aldılar hem de beraber yeni besteler yaptılar. Özlem o ana dek şarkılarını sanal ortamda yayınlarken Renksiz ismini kullanmakta, hüzünlü sesi ve içe dönük şarkı sözleri ile belli bir kitlenin dikkatini çekmekteydi. İkili bir araya geldiklerinde bu takma ismi grubun ismi olarak kullanmaya karar verdi ve Renksiz grup halinde ilk bestelerini kendi imkanları ile kurdukları ev stüdyosunda kaydederek internet ortamında müzik ve video olarak paylaşmaya başladı. Grubun elinde zamanla bir çok söz, şarkı ve melodi birikince bu şarkıları profesyonel anlamda yayınlamaya karar verdiler.

 

 

Söz : Özlem AKPINAR YİĞİT

Müzik – Aranje : Özlem AKPINAR YİĞİT- Arda YİĞİT

Enstrumanlar – Mix – Mastering : Arda YİĞİT

 

Gökyüzü'nün Hikayesi   Gökyüzü, giden sevgilinin ardından, harcanan tüm emeğin, beslenip büyütülen umutların, hayata yüklenen anlamın nasıl da paramparça olduğunu anlatan bir ayrılık şarkısı. Renksiz, Temmuz'da yayınlanan ve iki şarkıdan oluşan Kül isimli çalışmanın ardından 21 Ekim'de yeni bir şarkıyı daha müzikseverlerin beğenisine sundu. Gökyüzü ismi ile yayınlanacak olan şarkının sözü ve müziği Özlem AKPINAR YİĞİT'in, müzik, kayıt, mix ve mastering çalışmaları ise Arda YİĞİT'in imzasını taşıyor. Albüm kapak fotoğrafı yakın dostları Ufuk SERBEST tarafından çekilirken kapak tasarımı yine Renksiz'e ait.​ Şarkı'nın klibi ise Kreatif Kadraj Sinema Kolektifi direktörü, yönetmen Hakan Abdi tarafından çekildi.   Renksiz Hakkında Özlem AKPINAR YİĞİT…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*