Anasayfa / SINGLE / EP / Renksiz – Kül

Renksiz – Kül

Renksiz; Kasım 2012 “Yenilensin”, Ocak 2019 “Hayat” ve Haziran 2020 “Dursam Biraz” adlı 3 single’dan sonra yeni şarkıları Kül”ü yayınadı.

 

Kül’ün Hikayesi

Kadın: Yokluğunda küllerim savruluyordu.

​Yok olmanın başka şekli

Erkek: Kalbim önce ateş sonra kül oldu. Yok olmanın en renksiz şekli.

​Kadın: Küllerim onsuzluğa savruluyordu. Ben sadece onda olmak istiyordum.

Erkek: Kalbimdeki küller yolunu arıyordu. Ve küllerim onu buldu.

​Yolların ayırdığı iki sevgilinin kavuşmaya duyduğu özlemi anlatan bir şarkı “Kül”. Ayrılık sürecinin ruhlarında açtığı yarayı içlerindeki seslerle duyuran bir şarkı.

 

Renksiz Hakkında

Özlem AKPINAR YİĞİT (vokal) ve Arda YİĞİT (gitar) tarafından 2010 yılında kuruldu. Her iki müzisyen de çocukluklarından beri müzik ile uğraşmaktaydı.

Özlem AKPINAR müzisyen bir babanın kızı olmasının da etkisiyle söz ve müziği kendine ait olan ilk şarkılarını 14 yaşında yazarken Arda YİĞİT 9 yaşında piyano ve klavye dersleri aldı ve ilerleyen yıllarda gitar ve ses kayıt teknolojileri üzerine yoğunlaştı.

İkilinin yolları 2010 yılında İstanbul’da kesişti ve hem daha önceden biriktirdikleri şarkıları yeniden ele aldılar hem de beraber yeni besteler yaptılar. Özlem o ana dek şarkılarını sanal ortamda yayınlarken Renksiz ismini kullanmakta, hüzünlü sesi ve içe dönük şarkı sözleri ile belli bir kitlenin dikkatini çekmekteydi. İkili bir araya geldiklerinde bu takma ismi grubun ismi olarak kullanmaya karar verdi ve Renksiz grup halinde ilk bestelerini kendi imkanları ile kurdukları ev stüdyosunda kaydederek internet ortamında müzik ve video olarak paylaşmaya başladı. Grubun elinde zamanla bir çok söz, şarkı ve melodi birikince bu şarkıları profesyonel anlamda yayınlamaya karar verdiler.

 

Söz : Özlem AKPINAR YİĞİT

Müzik – Aranje : Özlem AKPINAR YİĞİT- Arda YİĞİT

Enstrumanlar – Mix – Mastering : Arda YİĞİT

 

Aramızda sınır yok,

Ben sana ulaşabilirim.

Yağa yağa bir sel oldu içim

Denize doğru akmak isterim.

Maviye dönünce renksiz tenim

Gökyüzüne karışmak isterim.

Eksildim hep, içimde.

Sensizliğin dibinde.

Yağa yağa bir sel oldu içim

Denize doğru akmak isterim.

Maviye dönünce renksiz tenim

Gökyüzüne karışmak isterim.

Yana yana kalbimden geçen

Küle dönmüş o hislerim

Özgür bir kuş gibi uçmak

Yanına varmak, kavuşmak isterim.

Yollar, bizi bağlayan.

Yıllar ruhumu çaldılar.

Yollar, bizi bağlayan.

Yıllar ruhumu çaldılar.

Yağa yağa bir sel oldu içim

Denize doğru akmak isterim.

Maviye dönünce renksiz tenim

Gökyüzüne karışmak isterim.

 

 

Renksiz; Kasım 2012 "Yenilensin", Ocak 2019 "Hayat" ve Haziran 2020 "Dursam Biraz" adlı 3 single'dan sonra yeni şarkıları Kül"ü yayınadı.   Kül'ün Hikayesi Kadın: Yokluğunda küllerim savruluyordu. ​Yok olmanın başka şekli Erkek: Kalbim önce ateş sonra kül oldu. Yok olmanın en renksiz şekli. ​Kadın: Küllerim onsuzluğa savruluyordu. Ben sadece onda olmak istiyordum. Erkek: Kalbimdeki küller yolunu arıyordu. Ve küllerim onu buldu. ​Yolların ayırdığı iki sevgilinin kavuşmaya duyduğu özlemi anlatan bir şarkı “Kül”. Ayrılık sürecinin ruhlarında açtığı yarayı içlerindeki seslerle duyuran bir şarkı.   Renksiz Hakkında Özlem AKPINAR YİĞİT (vokal) ve Arda YİĞİT (gitar) tarafından 2010 yılında kuruldu. Her iki müzisyen de…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*