EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / ŞAPKALILAR – Belki

ŞAPKALILAR – Belki

Bu Bir Şapka İnkilabı Olabilir…

Kafamıza Şapkadan başka birşey takmıyoruz desek yalan olur belki ama herkesin şapkadan başka birşey takmaması için bir çaba içersindeyiz. Acınız acımızdır. Neşeniz neşemizdir. “Bir gün herkes on beş dakikalığına nasıl meşhur olacaksa” (Andy Warhol iddiası) 15 dakika ŞAPKALILAR dinleyen de öyle huzurlu ayrılacaktır kulaklığından. Bir anti depresan değiliz ama bir dert ortağı olabiliriz. Belki de sorunlara şapka takarak bakmak lazım. Belki şapkadır neşeyi frenleyen ve nazarı kesen. Kesin bilgi lazım ise şapka kelliği kapatır. :)

ŞAPKALILAR 25 Kasım 2018’de yani Şapka Devrimin 93. Yıl dönümünde Karşıyaka Aksoy Mahallesinde M.Kazım ŞAVKLIYILDIZ ve Can TANRISEVEN tarafından bir evde kuruldu. Evlere sığmayan enerjileri bir atölyede buluştu. Faktöri isimli atölyelerinde dinleyenlerine açık provalar ve ücretsiz konserler ile devam etti. yangın, pandemi ve deprem sonunda orayı kapatmak zorunda kaldılar. Bağımsız ve ulaşılabilir kalmak adına Faktöri Etiketi ile altı şarkıdan oluşan ilk EP’leri olan Mandala Sessions’ı yayınladılar.

Mandala Sessions EP’sini Single Çalışmaları ve tamamı kısa şarkılardan oluşan Y.K.K projeleri devam ettirdi. Bu yoğun ve kısa zaman içersinde provalarına hız kesmeyen grup bir de tematik bir albüm hazırladı. Albümü ilk EP’ye adını veren Mandala Stüdyosunda kayıt altına alındı. 14 Kasım 2020 Tarihinde yayınlanan, Türkiye’nin ilk akustik vegan albümü olan Hayvanlar Alemi, sıradan sihirbazlara bir tepki olarak şapkadan bütün hayvanları çıkarttı.

2021 yılı Nisan ayında Olta Dayanışma’nın altıncı albümü olan Hafıza için Hay Aksi isimli şarklılarını Ömer ERCİYES ile birlikte yayınladılar. Güncel olarak tekliler, Y.K.K projeleri ve albüm çalışmaları için yoğun bir şekilde provalarına devam etmektedirler.

Tekli ve albüm çalışmalarında; kayıt, mix, mastering ve müzisyen olarak destek olan Ömer Erciyes, Ahmet Ozan Murat, Cem Akbaba, Cengiz Gürbıyık grubun gizli şapkalılarıdır.

 

 

 

Bu Bir Şapka İnkilabı Olabilir… Kafamıza Şapkadan başka birşey takmıyoruz desek yalan olur belki ama herkesin şapkadan başka birşey takmaması için bir çaba içersindeyiz. Acınız acımızdır. Neşeniz neşemizdir. “Bir gün herkes on beş dakikalığına nasıl meşhur olacaksa” (Andy Warhol iddiası) 15 dakika ŞAPKALILAR dinleyen de öyle huzurlu ayrılacaktır kulaklığından. Bir anti depresan değiliz ama bir dert ortağı olabiliriz. Belki de sorunlara şapka takarak bakmak lazım. Belki şapkadır neşeyi frenleyen ve nazarı kesen. Kesin bilgi lazım ise şapka kelliği kapatır. :) ŞAPKALILAR 25 Kasım 2018’de yani Şapka Devrimin 93. Yıl dönümünde Karşıyaka Aksoy Mahallesinde M.Kazım ŞAVKLIYILDIZ ve Can TANRISEVEN tarafından bir…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*