EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Selami Şahin ile Bir Moda Kayıkhane Gecesi

Selami Şahin ile Bir Moda Kayıkhane Gecesi

Kasım 2005; edebiyat söyleşileri yaparak başladığım yolculuğuma daha sonra asıl hayalini kurduğum müzik söyleşilerini de ekliyorum ve kadrikarahan.net adresinde “müzik-hal” isimli köşemde kendi çabamla ve email üzerinden sanatçılara ulaşarak yolculuğumu başlatıyorum. Selami Şahin’e web sitesi üzerinden yazıyorum (bugünkü gibi sosyal medya yok, basın danışmanları ya da şirketler yok ki olsa bile yolun başında birine neden vakit ayırsın); Şahin’den olumlu yanıt alır almaz heyecanla sorularımı kendisine iletiyorum. O süreçte çok özel bir isimle bir araya gelmek benim için o dönem çok büyük bir anı oluyor. Söyleşimizi merak edenler için link bırakıyorum.

http://www.kadrikarahan.net/selamisahin.htm 

 

Küçük yaşlarımdan beri birçok şarkısına aşinayım elbette ama o zamanlar birçok sözün, bestenin kendisine ait olduğunu bilmeyecek yaşlardayım. Ajda Pekkan’dan Zeki Müren’e, Bülent Ersoy’dan İbrahim Tatlıses’e hep dinlemişim meğerse şarkılarını. Yine kendisi lle söyleşimde “”dört – beş ayrı türde beste yapmış biriyimdir” diyor ki yıllar geçiyor ne kadar haklı olduğu bir kere daha ortaya çıkıyor yayınlanan “Selami Şahin Şarkıları” tribute albümü ile. Birsen Tezer, Teoman, Kenan Doğulu, Atiye ve nice ses projenin ilk ayağında karşılaştıklarımız oluyor. 

 

 

Evos Angels dergisi için yazdığım albüm kriteri sonrası sosyal medya üzerinden sevgili Lider Şahin ile de sohbetimiz oluyor devamında. “Projeyi elimizden geldiğince nakış gibi işlemeye çalışıyoruz. daha bu ilk etabı. ikincisi için ise kollar sıvandı, biten düzenlemelerimiz var. yıl bitmeden devamını yayınlamak çok istiyoruz” diyor ki bu sohbet ve bu albüm sonrası bir de bu şarkıları ustadan dinlemek için gün sayıyorum, o gün geliyor ve Moda Kayıkhane’de sevgili dostum Özlem Özkan ile yerimizi alıyoruz. 

 

İki saat boyunca sahnede kalan ustaya Semijazz orkestrası eşlik ediyor ve her şarkısı oraya gelenler tarafından ezbere okunuyor; hiçbir başkasına ait şarkı yok ve tamamı kendi şarkılarından oluşan bir repertuar; yıllar boyu biriken bu şarkılarla döndüğümüz o geçmiş bizi hüzünlendirdiği kadar da eğlendiyor da. Geç de olsa bir konserinde yer aldığım için çok ama çok mutluyum ki sevgili Lider Şahin’e çok teşekkür ediyorum bu buluşmayı gerçekleştirdiği için.

 

Selami Şahin’in en sevdiğim şarkısına gelince buna gerçekten karar veremedim hatta dünden sonra da aklım karıştı. “Özledim” dediğim yerde karşıma “Sen Sevdalı Ben Belalı”, “Ya Seninle Ya Sensiz” dediğimde karşıma “Seninle Başım Dertte” çıkıyor ve asla net bir isim veremiyorum, hepsini bir arada sevmek en güzeli belki de.

 

 

 

Kasım 2005; edebiyat söyleşileri yaparak başladığım yolculuğuma daha sonra asıl hayalini kurduğum müzik söyleşilerini de ekliyorum ve kadrikarahan.net adresinde “müzik-hal” isimli köşemde kendi çabamla ve email üzerinden sanatçılara ulaşarak yolculuğumu başlatıyorum. Selami Şahin’e web sitesi üzerinden yazıyorum (bugünkü gibi sosyal medya yok, basın danışmanları ya da şirketler yok ki olsa bile yolun başında birine neden vakit ayırsın); Şahin’den olumlu yanıt alır almaz heyecanla sorularımı kendisine iletiyorum. O süreçte çok özel bir isimle bir araya gelmek benim için o dönem çok büyük bir anı oluyor. Söyleşimizi merak edenler için link bırakıyorum. http://www.kadrikarahan.net/selamisahin.htm    Küçük yaşlarımdan beri birçok şarkısına aşinayım elbette ama…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*