EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Selami Şahin Şarkıları / Lider Müzik

Selami Şahin Şarkıları / Lider Müzik

Yüz yıllık Cumhuriyet tarihimizin 75 yılına şahitlik eden Türk müziğinin sayılı efsanelerinden büyük usta Selami Şahin, sanat hayatının elli yedinci yılına adım atarken muhteşem bir albüm ile sevenlerini selamlayacak.

Selami Şahin’in uzun süredir beklenen ‘Selami Şahin Şarkıları’ projesinin ilk bölümü tamamlandı. Yaşamı boyunca sanat dünyasına kazandırdığı sayısız unutulmaz eseriyle yıllarımızı daha kıymetli kılan Selami Şahin’in bu anlamlı yıldönümünde kendisine en sevilen ve dillerden düşmeyen şarkılarından oluşan derleme bir albüm projesi eşlik ediyor.

Selami Şahin’in en önemli eserlerini günümüze taşıyıp bu eserleri popüler müzik dünyasıyla buluşturan albüm, Selami Şahin’i onurlandıran büyük bir proje olarak 7 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda eş zamanlı olarak müzikseverler ile buluşacak.

Kendi tarzlarında başarılı birbirinden iddialı sanatçılar ve yeniden düzenlemelerle müzikal bir şölene dönüşen projenin ilk serisinde Atiye, Birsen Tezer, Derya Bedavacı, Elif Sanchez, Gripin, Kenan Doğulu, Rubato, Sakiler, Sıla ve Teoman yer alıyor.

Toplamda beş farklı seriden oluşacak olan ‘Selami Şahin Şarkıları’ projesinin kapak illüstrasyonu, Ethem Onur Bilgiç imzası taşıyor.

15 Ağustos tarihinde 75. yaşını kutlayacak olan büyük usta Selami Şahin’e adeta saygı duruşu niteliğinde hazırlanan albümün müzik direktörlüğünü Lider Şahin üstlenirken, yeniden düzenlemelerinde ise İskender Paydaş, Ozan Doğulu, Gürsel Çelik, Febyo Taşel ve Paul Sanchez gibi tarzlarında usta birçok prodüktörün imzası var.

Selami Şahin’in Atiye, Birsen Tezer, Derya Bedavacı, Elif Sanchez, Gripin, Kenan Doğulu, Rubato, Sakiler, Sıla ve Teoman’dan oluşan ‘Selami Şahin Şarkıları 1’ albümü, Lider Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

 

Yüz yıllık Cumhuriyet tarihimizin 75 yılına şahitlik eden Türk müziğinin sayılı efsanelerinden büyük usta Selami Şahin, sanat hayatının elli yedinci yılına adım atarken muhteşem bir albüm ile sevenlerini selamlayacak. Selami Şahin’in uzun süredir beklenen ‘Selami Şahin Şarkıları’ projesinin ilk bölümü tamamlandı. Yaşamı boyunca sanat dünyasına kazandırdığı sayısız unutulmaz eseriyle yıllarımızı daha kıymetli kılan Selami Şahin'in bu anlamlı yıldönümünde kendisine en sevilen ve dillerden düşmeyen şarkılarından oluşan derleme bir albüm projesi eşlik ediyor. Selami Şahin'in en önemli eserlerini günümüze taşıyıp bu eserleri popüler müzik dünyasıyla buluşturan albüm, Selami Şahin'i onurlandıran büyük bir proje olarak 7 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 2.33 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*