EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Selami Şahin’in 50. Sanat Yılı Konseri Yayınlandı

Selami Şahin’in 50. Sanat Yılı Konseri Yayınlandı

Selami Şahin’in 50. sanat yılı konseri kapsamında Zorlu PSM’de gerçekleşen konserin kayıtları yeni yılın ilk gününde  dijital platformlarda yayınlandı.

Boğaziçi Caz Korosu’nun eşlik ettiği konserde kendisine dostları Müjdat Gezen, Emel Sayın ve Burcu Güneş de eşlik ederken sanat güneşi de unutulmadı ve hologram yöntemi ile bir şarkıda konuk oldu.

1948’de Hatay’da doğan Selami Şahin, okuldaki öğretmenleri tarafından fark edilen müzik yeteneğinin peşinden giderek kendisini İstanbul’da buldu ve orada tanıştığı ünlü besteci İrfan Özbakır, 1966 yılında Şahin’in ilk 45’liğini yayınladı. Sözü Göksel Orhon’a, bestesi İrfan Özbakır’a ait olan “Zeynebim” parçasıyla ön plana çıkan plak, Şahin’in profesyonel müzik kariyerinin de başlangıcına işaret ediyordu.

1968’de yayınladığı Sabır Taşı’yla ülke çapında ünlenen Selami Şahin, bu 45’liğin ardından besteci kimliğiyle de ön plana çıkmaya başladı. Alışmak Sevmekten Zor, Ben Bir Tek Kadın Sevdim, Dostlarım (İçkim & Sigaram), Islak Mendil, Namert Olayım, Seni Sevmediğim Yalan, Sen Mevsimler Gibisin, Özledim, Ne Duamsın Ne Bedduam, Tapılacak Kadınsın ve Ya Seninle Ya Sensiz gibi dillere dolanan unutulmaz parçaları ve 50 yıllık kariyerinde yayınladığı 24 45’lik plak, 7 LP ve 13 kaset & CD albümle ülke müzik tarihindeki saygın yerini aldı.

Ghada Ragab ve Enrico Macias gibi yurt dışından isimlerle de çalışan müzisyen, 2010 yılında yayınladığı Arapça albüm Dayman’ın Türk ve Arap müziğini sentezleyen melodileriyle büyük beğeni topladı. 2011’de yayınladığı Mahzen albümüyle ise hayranlarına, unutulmaz parçalarının yeni yorumlarını sundu. Müzik kariyerinin yanı sıra film ve reklam projelerinde oyunculuk da yaptı.

 

 

Selami Şahin'in 50. sanat yılı konseri kapsamında Zorlu PSM'de gerçekleşen konserin kayıtları yeni yılın ilk gününde  dijital platformlarda yayınlandı. Boğaziçi Caz Korosu'nun eşlik ettiği konserde kendisine dostları Müjdat Gezen, Emel Sayın ve Burcu Güneş de eşlik ederken sanat güneşi de unutulmadı ve hologram yöntemi ile bir şarkıda konuk oldu. 1948'de Hatay'da doğan Selami Şahin, okuldaki öğretmenleri tarafından fark edilen müzik yeteneğinin peşinden giderek kendisini İstanbul'da buldu ve orada tanıştığı ünlü besteci İrfan Özbakır, 1966 yılında Şahin'in ilk 45'liğini yayınladı. Sözü Göksel Orhon'a, bestesi İrfan Özbakır'a ait olan "Zeynebim" parçasıyla ön plana çıkan plak, Şahin'in profesyonel müzik kariyerinin de başlangıcına işaret…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*